Kréta 2019

Od října se už prodávají zájezdy na Krétu na další rok.

Existují tři způsoby, jak a kdy koupit zájezd na Krétu:

  1. hodně brzo, na tak zvanou first minute nebo first moment
  2. normálně někdy od února do května až června
  3. jako last minutku pár týdnů nebo dnů před odjezdem.

First minute

Cenově průměrně nejvýhodnější je kupovat zájezdy ještě v roce 2018 nebo z kraje roku 2019. Můžete se dostat na slevu až 15 % oproti katalogové ceně.  Je to opravdická sleva, protože cestovky si potřebují co nejrychleji udělat představu o tom, co se na Krétě 2019 bude skutečně objednávat, a za tuto informaci jsou ochotny "platit" slevou. Cestovky mají na podzim 2018 už většinou vytištěné katalogy pro Krétu 2019 a v katalogu si můžete ověřit, že tu slevu skutečně dostáváte. (Trochu počítejte s tím, že na termínovaném vkladu by za půl roku ty peníze také nějaké to procento vydělaly, ale i tak jde o dobrou slevu.) Výše slevy na first moment / first minute se postupem času velmi zmenšuje, končí někdy kolem března, kdy už je to jenom symbolických pár procent.

Ale nenaleťte na nějaké příliš vysoké slevy typu 50 % a jiné podobné fóry. Takové triky se počítají z nějakých sranda-pohádkových přemrštěných cen, které nejsou v žádném katalogu. Když prostě cestovka zájezd, který je za 15 tisíc, prohlásí za 30ti tisícový, načež na něj dá slevu 50 %, tak pojde nula od nuly.

Můžete zkusit, co už se prodává třeba přes Invii. Invia jako jediná agentura přeťukává zájezdy do své nabídky z papírových katalogů, takže toho má nejvíc.

Normální zájezdy

Stačí si proklikat webovou nabídku nebo prolistovat katalogy na rok 2019.

Ceny jsou nejdražší většinou na jaře od dubna do května, protože si lidé dělají plány na léto, a tak nejvíc kupují. Levno je naopak v lednu a v únoru.

Dovolená na Krétě podle lokalit a letišť:

Dovolená Kréta, Kréta All Inclusive, Kréta Last minute

Agios Nikolaos, Elounda, Malia, Stalida, Chersonissos, Kato Gouves, Kokkini Hani, Heraklion, Amoudara, Agia Pelagia, Bali na Krétě, Adelianos Kampos, Rethymno, Georgiopolis, Chania, Agia Marina, Platanias, Paleochora, Plakias, Matala, Agia Galini, Ierapetra

Kréta z Brna, Kréta z Ostravy, Kréta z Pardubic

Last minute

S last minute zájezdy na Krétu je to dobré psycho. Teoreticky by se cestovky měly snažit na poslední chvíli prodat všechny volné kapacity, které mají, i za cenu mírné ztráty, aby na tom netratily ještě víc na utopených nákladech. Výrazné zlevňování ale cestovky do poslední chvíle odkládají, na což zase čekají největší socky, takže se ty opravdu zlevněné last minutky se tak rychle prodají přes kamenné kanceláře, že se většinou ani nestačí dostat na web. Přesto je zřejmé, že když kupujete zájezd v létě 2019 a ten zájezd se odehrává za týden, tak většinou i na internetu dostanete o chlup lepší cenu, než kdybyste to kupovali na jaře.

Na druhou stranu ale může být úplně vyprodáno. Zrovna v létě 2019 Kréta bude úplně obsazená, protože v Čechách na jaře hodně poběží inflace, kdežto v Řecku se pravděpodobně nezdraží vůbec (jsou v EU). Není tedy vyloučeno, že v roce 2019 žádné pořádné last minutky na Krétu nebudou k mání.

Trendové lokality

V posledních letech se kromě Řecka velmi často jezdí do Bulharska.

Výrazně levnější pobyt než na Krétě nebo jinde v Řecku pořídíte v Turecku.

Do dříve oblíbeného Egypta se zase nejezdí, i když tam od roku 2011 byly nepokoje. To už je pryč, Egypt je v kurzu. Ani Tunisko už není co bývalo, ale dá se tam pořídit velmi levná dovolená, protože je to relativně blízko a náklady jsou tam nízké.

Kréta > Ubytování > Kréta 2019

rady pro turisty, lenochy a dobrodruhy

kreta.rovnou.cz píše Yuhů, © 2004 - 2019, +420 732 746 901, info@rovnou.cz kontakt.