Napsali o webu kreta.rovnou.cz

"Kreta.rovnou.cz patří mezi to nejlepší z českých nekomerčních internetových stránek."

http://cestovani.ihned.cz/?s1=b&s2=0&s3=0&s4=0&s5=0&s6=0&m=detail&article[area_id]=10041030&article[id]=16206610&p=b00000_detail

Jan Josef Kubíček, multimediální ředitel deníku Pravda.sk (článek pravděpodobně napsán pro Hospodářské noviny)

 

Webový průvodce Kréta snese srovnání s klasickými knižními. Je česky a je zdarma.

neznámý autor v projektu studowna

http://studowna.php5.cz/naucnecele.php

 

 

Vaše stránky o Krétě se mně moc líbily a vytiskla jsem je než jsme 17. 9. t.r. odletěli na Krétu do Bali. Navštívila jsem Řecko již předtím, a to na pevnině Leptokárii a pak ostrov Korfu. Musím napsat, že takový nepořádek jako na Krétě jsem jinde neviděla, hází odpadky mimo své vlastní pozemky, všude jsou jakési skladiště... Bali bych doporučila v září, kdy zde bylo již málo turistů. Půjčili jsme si auto na 2 dny a jeli jsme do Heraklionu a pak na jižní pobřeží - Matala (kdyby tam nebylo takové množství turistů, tak je to úžasné místo) atd. Jsem ráda, že jsme nebyli na jihu, tam se opravdu nedalo vlézt do vody (asi je to jindy trochu lepší). Druhý den jsme navštívili Rethimno, Chanii (byl problém bez mapy najít střed města, lidé nás posílali na různé strany)..Moře v Bali bylo krásné, čisté a teplé, lehátka se slunečníky (koncem září) za 5 euro/den! Nedoporučovala bych nikomu a už bych to neudělala jet do Řecka s programem "all inclusive". Nemohli jsme ochutnat řecké speciality, když jsme si chtěli dát např. gyros, tak jsme si ho museli koupit, platili jsme si pití u moře atd.

Píši spíš ty negativní stránky, kdybyste chtěl i moje poznatky použít pro další turisty...

Blanka Doubková

 

tak jsem navštívila jih Kréty. Pláž Damnoni.  Bylo tam překrásně. Nádherné, čisté, ale poněkud chladnější moře. Mírný vítr příjemně chladil. Jen jeden den byl pořádně silný, až se se stromy ohýbaly k zemi. Hory mi učarovaly. Lidé v nich také.

Díky :-)  Bez informací na https://kreta.rovnou.cz/ bych si nejspíš nevybrala tak příjemnou oblast.

Renata

 

pokúšam sa zistiť niečo málo o Krete. Chystám sa tam v 06/2006. Uplne náhodov som narazila na Tvoje stránky. Sú fain a hlavne mi veľmi pomohli pri orientacii na ostrove. Ani jedna cestovka nie je schopná napísať aspoň približne určenie kde sa aké zaujimavosti nachádzajú / juh,sever..../. Ďakujem a prajem veľa, veľa zdaru.

Katka

 

Dnes som úplnou náhodou narazil na Tvoju web-stránku o Kréte. Chystáme sa tam v lete s priateľkou, tak zbieram informácie. A Tá tvoja stránka je to pravé orechové (aj som ju hneď stiahol). Nič lepšie asi nie je na nete. Skvele odvedená práca s prvkami altruizmu, tak vzácneho v dnešnom skomercionalizovanom svete. Je tam všetko: história, kultúra, príroda, geografia, strediská a cenné, zrejme vlastné skúsenosti… A naviac sa mi páči to šmrncnutie jemnou iróniou haškovsko-hellerovsko-vonnegutovského typu.

Igor z Piešťan