Kréta - last minute

rady a odkazy, kde hledat last minute na Krétu

Invia.cz - Co hledat - Kréta na Zajezdy.cz - Další cestovky - Ceny last minute

Hledání zájezdů na Krétu není tak snadné jako třeba hledání zájezdů na Kypr, protože Kypr je samostatná země a v nabídkách cestovek je samostatně. Kréta je ovšem pod Řeckem, a tak se last minutky hledají hůře.

Níže uvedené odkazy nebo formuláře by vám měly trochu pomoci. Vedou na weby největších zájezdových portálů zprostředkujích webový prodej zájezdů všech (nebo skoro všech) ostatních cestovek.

Rychlé hledání lastminute

Plakias - Malia - Matala - Chania - Stalida - Chersonissos - Bali

Invia.cz

Proč odkazuju v první řadě na invia.cz: docela dobře se mi s nimi jedná a přesvědčil jsem je, aby si pro last minutky vytvořili fulltextové prohledávání, což je pro Krétu potřeba. Tady to máte:

Hledání Last minute zájezdu na Krétu


 
Do nového okna:

Co hledat

Jestliže chcete sehnat pobyt do okolí hlavního města, zadávejte: Heraklion, Analipsi, Kokkini, Gouves, Chersonissos, Hersonissos, Stalis, Stalida, Malia, Sissi. (Až najdete něco do Amoudara, tak bacha, tam je elektrárna.)

Pobyt na západ do okolí Chanie najdete přes slova: Chania, Marina (Agia Marina), Platanias, (Palatanias), Gerani, Kalamaki, Kolymbari, Tavronisis.

Krétský středozápad tvoří menší letoviska Bali, Agia Pelagia, Lygaria, Fodele, Georgiopolis (Geougiopolis) a větší Rethymno.

Malebné jižní pobřeží najdete pod názvy: Paleochora (Paleohora) -- to je nejmalebnější městečko-letovisko, Plakias -- velmi oblíbené letovisko, Matala -- klíčové slovo pro širší oblast středního jihu.

Východní oblast kolem zálivu Mirabelo najdete pod: Nikolaos (Agios Nikolaos), Elounda, Sitia (Sithia), Ierapetra -- ta je už na jižním pobřeží

Jestliže nevíte, kam chcete, přečtěte si kam vybrat zájezd na Krétu.

Pokud vás to nebaví probírat, zobrazte si všechny Last minute na Krétu z invia.cz.

Ceny last minute

Bacha na pár věcí:

  • v ceně žádného zájezdu (pokud vím) nejsou zahrnuty letištní poplatky, které se pohybují kolem tisícovky
  • k některým zájezdům se připlácí tzv. palivový příplatek a povinné zdravotní pojištění. Některé cestovky to mají v ceně, ale většina cestovek to v ceně nemá, protože pak by se zdály být drahé.
  • Pokud se vám v červenci a v srpnu podaří sehnat na Krétu last minutku pod deset tisíc, tak je to slušná cena.

Není last minute jako last minute

Cestovky už vědí, že lidé hledají last minutky hlavně kvůli ceně. A tak dávají nálepku "na poslední chvíli" lecčemu, jenom aby to prodali. Přesvědčte se, zda je onen zájezd na poslední chvíli opravdu tak výhodný. Někdy je také dobré počkat opravdu na poslední chvíli (tři dny před odletem), kdy cena klesne opravdu, nikoli pouze nominálně. Na druhou stranu se pak ujistěte, zda všechno stihnete.

Ověření dostupnosti

U každého objednaného zájezdu musí prodejce ještě ověřit dostupnost. Obzvlášť to platí pro last-minute zájezdy. Může se vám tedy stát, že buďto bude zájezd nedostupný (nakonec ho přece jen naplnili), nebo že se to nestihne ověřit, pokud to objednáte opravdu v té velmi poslední chvíli.

Provize portálů

Jsou lidi, kteří nechtějí nakupovat zájezdy na velkých serverech typu invia, nettravel apod., protože jim to přijde dražší (portál dostává provizi). Ale zas tak dražší to není. Kamenní prodejci jsou rozhodně dražší, ti mají provize v řádech tisícikorun. Samozřejmě že je většinou o nějakou tu stovku výhodnější nakupovat u cestovky přímo, ale to pak zase nemáte takový výběr a máte určité riziko, že si vyberete nějakou příkopovou cestovku (takové cestovky se do nabídek portálů většinou nedostanou). Podívejte se na můj přehled, které cestovní kanceláře poskytují zájezdy na Krétu.

Pokud Vás problematika zajímá, přečtěte si můj článek o cestovním ruchu na dovolena.rovnou.cz.

Kréta na Etravel.cz

Last minutky na Etravel.cz mají celkem zajímavé a přehledné řazení podle termínů a cen. Je to opět klasická agentura. Co jsem koukal, tak nemají ty nejlacinější špeky, ale určitě stojí za pozornost.

Další cestovky

Last minutky na Krétu u Čedoku. Čedok mi přijde dražší než jiné cestovky, ale u něj prostě platíte za značku(a do značné míry i za jistotu).

Portál NaCesty.cz ve skutečnosti prodává zájezdy německých cestovek. Pokud se podíváte na přehled last minutek na Krétu z Nacesty.cz, tak tam uvidíte ceny v eurech a některé popisky německy. Tím se nemusíte nechat odradit, servis mají český. Nabízené německé zájezdy jsou prý kvalitnější (zejm. co se služeb týká). Jsou ovšem výhodnější spíše do exotičtějších destinací, než je Řecko. Výhodnější jsou také mimo sezónu.

Zájezdy na Krétu na Dovolená.cz. Dovolena.cz patří do skupiny Student Agency, to jsou hlavně žluté autobusy a žluté vlaky. Mají i cestovní agenturu.

Kréta > Ubytování > Last minute

Komentáře k této stránce - last minute na Krétu na diskusním webu najih.cz

rady pro turisty, lenochy a dobrodruhy

kreta.rovnou.cz píše Yuhů, © 2004 - 2019, +420 732 746 901, info@rovnou.cz kontakt.