Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Kréta Last Minute

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější last minute termíny na Krétu do destinace Kréta

Ambrosia Hotel

Ambrosia Hotel

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Ambrosia Hotel hodnocení: 1.7 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 30.8. Návrat: pátek 6.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 790 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Nirever Apartments Clever

Nirever Apartments Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Nirever Apartments Clever hodnocení: 3.3 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 700 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 28.8. Návrat: středa 4.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Anelin Clever

Anelin Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Anelin Clever hodnocení: 3.2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 120 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 23.8. Návrat: pátek 30.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Blue Island

Blue Island

Řecko > Kréta > Chersonissos Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Blue Island hodnocení: 3.4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 30.8. Návrat: pátek 6.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 354 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Argo Studios Malia

Argo Studios Malia

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 30.8. Návrat: pátek 6.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 390 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Villa Maria Aparthotel Clever

Villa Maria Aparthotel Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Villa Maria Aparthotel Clever hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 1.9. Návrat: neděle 8.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 9 690 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Kréta Last minute

Hledání zájezdů na Krétu není tak snadné jako třeba hledání zájezdů na Kypr, protože Kypr je samostatná země a v nabídkách cestovek je samostatně. Kréta je ovšem pod Řeckem, a tak se last minutky hledají hůře.

Níže uvedené odkazy nebo formuláře by vám měly trochu pomoci. Vedou na weby největších zájezdových portálů zprostředkujích webový prodej zájezdů všech (nebo skoro všech) ostatních cestovek.

Co hledat

Jestliže chcete sehnat pobyt do okolí hlavního města, vyhledávejte oblasti: Heraklion, Analipsi, Kokkini Hani, Gouves, Chersonissos nebo Hersonissos, Stalis = Stalida, Malia, Sissi. (Až najdete něco do Amoudara, tak bacha, tam je elektrárna.)

Pobyt na západ do okolí Chanie najdete přes názvy Chania, Marina (Agia Marina), Platanias (Palatanias), Gerani, Kalamaki, Kolymbari, Tavronisis.

Krétský středozápad tvoří menší letoviska Bali, Agia Pelagia, Lygaria, Fodele, Georgiopolis (Geougiopolis) a větší Rethymno.

Malebné jižní pobřeží najdete pod názvy: Paleochora (Paleohora) -- to je nejmalebnější městečko-letovisko, Plakias -- velmi oblíbené letovisko, Matala -- klíčové slovo pro širší oblast středního jihu.

Východní oblast kolem zálivu Mirabelo najdete pod: Nikolaos (Agios Nikolaos), Elounda, Sitia (Sithia), Ierapetra -- ta je už na jižním pobřeží

Jestliže nevíte, kam chcete, přečtěte si kam vybrat zájezd na Krétu.

Není last minute jako last minute

Cestovky už vědí, že lidé hledají last minutky hlavně kvůli ceně. A tak dávají nálepku "na poslední chvíli" lecčemu, jenom aby to prodali. Přesvědčte se, zda je onen zájezd na poslední chvíli opravdu tak výhodný. Někdy je také dobré počkat opravdu na poslední chvíli (tři dny před odletem), kdy cena klesne opravdu, nikoli pouze nominálně. Na druhou stranu se pak ujistěte, zda všechno stihnete.

Ověření dostupnosti

U každého objednaného zájezdu musí prodejce ještě ověřit dostupnost. Obzvlášť to platí pro last-minute zájezdy. Může se vám tedy stát, že buďto bude zájezd nedostupný (nakonec ho přece jen naplnili), nebo že se to nestihne ověřit, pokud to objednáte opravdu v té velmi poslední chvíli.

Co považuju za Last Minute

Za last minute považuju jenom takové termíny dovolených, které mají odlet za méně než 11 dnů. V takhle krátkém čase před odletem už cestovní kanceláře vědí, že něco neprodaly, takže se musejí snažit a dát to levněji.

Na jiných vyhledávačích se dají možná najít lastminutky, které mají odlet třeba až za dva měsíce, ale to mě prostě nezajímá. Takové zájezdy nebudou opravdu zlevněné, bude to jenom reklamní trik, jak lidi přimět k nákupu.

Termíny dovolené kupované na poslední chvíli nejsou vždycky levnější. V posledních letech platí, že cestovky si díky lepším algoritmům dokážou nastavit ceny tak, aby co nejpřesněji kopírovaly poptávku. Asi nejlepší lastminutky se dají sehnat u cestovních kanceláří, které v zahraničí provozují svoje vlastní ubytovací kapacity. Těm jde skutečně o to, aby to naplnily. Ostatní cestovky většinou jenom potřebují obsadit místo v letadle.

V poslední době jsou last minutky omezené spíš kapacitou letadel než ubytovacími zařízeními. Letadla nejsou nafukovací a letištní poplatky na poslední chvíli fakt nezlevňují. Takže se běžně stává, že pár dnů před začátkem termínu jsou u moře volné hotely, ale není jak k nim dopravit cestující. A je to ve vlnách, dost to záleží na počasí. Prostě pokud se Češi všichni rozhodnou, že chtějí za týden k moři, tak místa v letadlech zmizí během dne. Myslete na to a raději nakupujte dříve.

Na poslední chvíli do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, do Portugalska, na Madeiru, na Krétu, do Řecka

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Oblasti v lokalitě Kréta

Oblast počet hodnocených hotelů
Chersonissos 100
Malia 63
Rethymno 51
Kato Gouves 40
Stalida 39
Chania 37
Agios Nikolaos 29
Heraklion 27
Ammoudara 27
Bali 25
Plakias 21
Platanias 19
Agia Pelagia 19
Elounda 18
Agia Marina 16
Anissaras 16
Paleochora 15
Georgioupolis 15
Adelianos Kampos 15
Kokkini Hani 14
Ierapetra 12
Analipsi 12
Sissi 11
Panormos 11
Agia Galini 9
Makris Gialos 8
Kavros 8
Kutsuras 6
Skaleta 6
Kolymbari 6
Matala 4
Sfakaki 4
Koutsounari 4
Gournes Pediados 4
Kastelli Kissamos 2
Stalos 2
Koundoura 2
Milatos 2
Kalamaki 2
Ferma 2
Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .