Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Rethymno

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Rethymno

Scaleta Beach

Scaleta Beach

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Scaleta Beach hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 1.6. Návrat: čtvrtek 9.6. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Jo An Beach

Jo An Beach

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Jo An Beach hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: neděle 2.10. Návrat: sobota 8.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 790 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Ariadne

Ariadne

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Ariadne hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 29.5. Návrat: sobota 4.6. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 004 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Gortyna

Gortyna

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Gortyna hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: středa 1.6. Návrat: středa 8.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 558 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Archipelagos

Archipelagos

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 29.5. Návrat: sobota 4.6. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 632 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Jo An Palace

Jo An Palace

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Jo An Palace hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 900 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: čtvrtek 29.9. Návrat: čtvrtek 6.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Rethymno

Rethymno je krásné historické město, jehož návštěvu se snažím nevynechat při žádném svém krétském pobytu. Leží na severním pobřeží Kréty, trochu víc na západ. Staré benátské domy (některé z nich nejsou vůbec udržované) zabírají někdejší prostor mořského dna mezi poloostrovní pevností a jižními kopci, na které v posledních letech začíná pomalu pronikat sílící výstavba.

Rethymno je kromě historických domů a nákupních možností zajímavé svými plážemi, které začínají kousek za městem. Kolem těchto pláží vzniklo mnoho malých letovisek, které jako svou lokalitu uvádějí Rethymno, i když jsou z města i třeba 5 km daleko. Každopádně plážové i linkové autobusy pendlují relativně často. Na východě pruh letovisek dostal označení Adelianos Kampos. Pláže kolem Rethymna jsou písčité i oblázkové. Hlavní předností je mělkost moře u pláží, takže se voda rychle ohřeje a je vhodná ke koupání už zkraje května.

Vzhledem k relativně vysoké nabídce ubytování a větší vzdálenosti od letiště jsou v okolí Rethymna ceny ubytování relativně nízké. V samotném historickém městě je ovšem dráž, protože ubytování v patře městského domku má svůj nezaměnitelný kolorit a je velmi vyhledáváno.

Další informace o letovisku Rethymno

Podobné lokality v jiných zemích: Kusadasi, Primorsko, Rethymno, Kos, Sousse

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.