Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Rethymno

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Rethymno

Jo An Palace

Jo An Palace

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Jo An Palace hodnocení: 3 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 900 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: neděle 6.10. Návrat: neděle 13.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 790 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Forest Park

Forest Park

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 800 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: neděle 13.10. Návrat: neděle 20.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 137 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Gortyna

Gortyna

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Gortyna hodnocení: 2.4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 30.8. Návrat: pátek 6.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 625 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Olympic Palladium

Olympic Palladium

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Olympic Palladium hodnocení: 5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 5.10. Návrat: sobota 12.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 790 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Jo An Beach

Jo An Beach

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Jo An Beach hodnocení: 4.5 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pondělí 30.9. Návrat: neděle 6.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Scaleta Beach

Scaleta Beach

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Scaleta Beach hodnocení: 3.4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 9.10. Návrat: čtvrtek 17.10. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 190 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Rethymno

Rethymno je krásné historické město, jehož návštěvu se snažím nevynechat při žádném svém krétském pobytu. Leží na severním pobřeží Kréty, trochu víc na západ. Staré benátské domy (některé z nich nejsou vůbec udržované) zabírají někdejší prostor mořského dna mezi poloostrovní pevností a jižními kopci, na které v posledních letech začíná pomalu pronikat sílící výstavba.

Rethymno je kromě historických domů a nákupních možností zajímavé svými plážemi, které začínají kousek za městem. Kolem těchto pláží vzniklo mnoho malých letovisek, které jako svou lokalitu uvádějí Rethymno, i když jsou z města i třeba 5 km daleko. Každopádně plážové i linkové autobusy pendlují relativně často. Na východě pruh letovisek dostal označení Adelianos Kampos. Pláže kolem Rethymna jsou písčité i oblázkové. Hlavní předností je mělkost moře u pláží, takže se voda rychle ohřeje a je vhodná ke koupání už zkraje května.

Vzhledem k relativně vysoké nabídce ubytování a větší vzdálenosti od letiště jsou v okolí Rethymna ceny ubytování relativně nízké. V samotném historickém městě je ovšem dráž, protože ubytování v patře městského domku má svůj nezaměnitelný kolorit a je velmi vyhledáváno.

Další informace o letovisku Rethymno

Podobné lokality v jiných zemích: Kusadasi, Primorsko, Rethymno, Kos

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .