Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Malia

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Malia

Stella Maria

Stella Maria

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Stella Maria hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 19.5. Návrat: sobota 28.5. Délka pobytu je 10 dnů, 9 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Malia Mare

Malia Mare

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Malia Mare hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 9.6. Návrat: čtvrtek 16.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 290 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Triton

Triton

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Triton hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: sobota 28.5. Návrat: středa 8.6. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 590 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Philoxenia

Philoxenia

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Philoxenia hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 23.5. Návrat: středa 1.6. Délka pobytu je 10 dnů, 9 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 790 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Meropi

Meropi

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Meropi hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: středa 5.10. Návrat: středa 12.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Villa Mare Monte

Villa Mare Monte

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Villa Mare Monte hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 14.7. Návrat: středa 20.7. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 290 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Malia

Jedno z nejstarších turistických letovisek na Krétě a zároveň slavná archeologická lokalita. Pláže v Malii jsou písčité, mělké, s velmi čistou vodou. Pláž se táhne bez přerušení mnoho kilometrů od vzdálených hor Selena Oros spadajících do moře, až k dalšímu letovisku Stalida.

Cestovat se dá snadno na západ do Heraklionu nebo na východ do Agios Nikolaos autem nebo autobusem.

Kousek na východ je další letovisko Stalida. Obě obce jsou spojené zástavbou, takže nejde odlišit, kde začínají a končí.

Na dovolenou do Malie doporučuji jet těm, kdo mají rádi velké pláže, turistický ruch a zázemí staré řecké vesnice.

Další informace o letovisku Malia

Sissi

Menší městečko Sissi 5 km východně od Malie. Seskupené kolem malebného rybářského přístavu si stále ještě udržuje venkovskou atmosféru, i když o ni samozřejmě rok od roku přichází. Sisi leží na severním pobřeží Kréty asi 40 km východně od hlavního města Heraklionu, relativně nedaleko od posledního velkého letoviska Malia. Sissi už narozdíl od těchto velkých letovisek leží v kopcích. V městečku najdete taverny a pár běžných prodejen. Taverny kolem přístavu se specializují na čerstvé ryby. Je zde pošta a internet. Doprava je horší, protože hlavní autobusové linky v Malii odbočují šikmo na jih směrem k Agios Nikolaos, a tak Sisi míjejí.

Ještě o kus dál na východ je Milatos.

Lokality v blízkosti památek v jiných zemích: Bodrum, Nesebăr, Malia, Samos, Hammamet

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.