Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Malia

Aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Malia

Sissi Bay

Sissi Bay

Řecko > Kréta > Sissi Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Sissi Bay hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: čtvrtek 27.6. Návrat: sobota 6.7. Délka pobytu je 10 dnů, 9 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 4 114 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Castello Village

Castello Village

Řecko > Kréta > Sissi Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Castello Village hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Plná penze . Odlet: neděle 25.8. Návrat: neděle 1.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 4 275 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Castello Boutique Resort & Spa

Castello Boutique Resort & Spa

Řecko > Kréta > Sissi Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: neděle 2.6. Návrat: neděle 9.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 4 645 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Kalimera Kriti & Village Resort

Kalimera Kriti & Village Resort

Řecko > Kréta > Sissi Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Kalimera Kriti & Village Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: sobota 25.5. Návrat: sobota 1.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 4 653 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Alexander Beach Hotel & Village

Alexander Beach Hotel & Village

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: čtvrtek 20.6. Návrat: čtvrtek 27.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Konečná cena 5 067 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Cretan Malia Park

Cretan Malia Park

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 6.6. Návrat: čtvrtek 13.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Konečná cena 5 436 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Malia

Jedno z nejstarších turistických letovisek na Krétě a zároveň slavná archeologická lokalita. Pláže v Malii jsou písčité, mělké, s velmi čistou vodou. Pláž se táhne bez přerušení mnoho kilometrů od vzdálených hor Selena Oros spadajících do moře, až k dalšímu letovisku Stalida.

Cestovat se dá snadno na západ do Heraklionu nebo na východ do Agios Nikolaos autem nebo autobusem.

Kousek na východ je další letovisko Stalida. Obě obce jsou spojené zástavbou, takže nejde odlišit, kde začínají a končí.

Na dovolenou do Malie doporučuji jet těm, kdo mají rádi velké pláže, turistický ruch a zázemí staré řecké vesnice.

Další informace o letovisku Malia

Sissi

Menší městečko Sissi 5 km východně od Malie. Seskupené kolem malebného rybářského přístavu si stále ještě udržuje venkovskou atmosféru, i když o ni samozřejmě rok od roku přichází. Sisi leží na severním pobřeží Kréty asi 40 km východně od hlavního města Heraklionu, relativně nedaleko od posledního velkého letoviska Malia. Sissi už narozdíl od těchto velkých letovisek leží v kopcích. V městečku najdete taverny a pár běžných prodejen. Taverny kolem přístavu se specializují na čerstvé ryby. Je zde pošta a internet. Doprava je horší, protože hlavní autobusové linky v Malii odbočují šikmo na jih směrem k Agios Nikolaos, a tak Sisi míjejí.

Ještě o kus dál na východ je Milatos.

Lokality v blízkosti památek v jiných zemích: Bodrum, Nesebăr, Malia, Samos, Hammamet

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz .