Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Malia

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Ambrosia Hotel

Ambrosia Hotel

Řecko > Kréta > Malia Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Ambrosia Hotel hodnocení: 1.8 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 200 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: pátek 21.6 Návrat: pátek 28.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 473 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Theoni Apartments

Theoni Apartments

Řecko > Kréta > Malia Hotel má hvězdičky. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 900 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: sobota 5.10 Návrat: sobota 12.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 790 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Stella Maria Apartments

Stella Maria Apartments

Řecko > Kréta > Malia Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Stella Maria Apartments hodnocení: 3.3 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 250 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: sobota 12.10 Návrat: sobota 19.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 790 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Happy Days Studios

Happy Days Studios

Řecko > Kréta > Malia Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Happy Days Studios hodnocení: 1.9 / 5. hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: pátek 4.10 Návrat: pátek 11.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 790 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Real Palace

Real Palace

Řecko > Kréta > Malia Hotel má 3 hvězdičky. *** hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 29.9 Návrat: neděle 6.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Cena včetně všech poplatků 8 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Rainbow Apartments

Rainbow Apartments

Řecko > Kréta > Malia Hotel má 2 hvězdičky. ** hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 400 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: sobota 12.10 Návrat: sobota 19.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 9 190 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Malia

Jedno z nejstarších turistických letovisek na Krétě a zároveň slavná archeologická lokalita. Pláže v Malii jsou písčité, mělké, s velmi čistou vodou. Pláž se táhne bez přerušení mnoho kilometrů od vzdálených hor Selena Oros spadajících do moře, až k dalšímu letovisku Stalida.

Cestovat se dá snadno na západ do Heraklionu nebo na východ do Agios Nikolaos autem nebo autobusem.

Kousek na východ je další letovisko Stalida. Obě obce jsou spojené zástavbou, takže nejde odlišit, kde začínají a končí.

Na dovolenou do Malie doporučuji jet těm, kdo mají rádi velké pláže, turistický ruch a zázemí staré řecké vesnice.

Další informace o letovisku Malia

Sissi

Menší městečko Sissi 5 km východně od Malie. Seskupené kolem malebného rybářského přístavu si stále ještě udržuje venkovskou atmosféru, i když o ni samozřejmě rok od roku přichází. Sisi leží na severním pobřeží Kréty asi 40 km východně od hlavního města Heraklionu, relativně nedaleko od posledního velkého letoviska Malia. Sissi už narozdíl od těchto velkých letovisek leží v kopcích. V městečku najdete taverny a pár běžných prodejen. Taverny kolem přístavu se specializují na čerstvé ryby. Je zde pošta a internet. Doprava je horší, protože hlavní autobusové linky v Malii odbočují šikmo na jih směrem k Agios Nikolaos, a tak Sisi míjejí.

Ještě o kus dál na východ je Milatos.

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .