Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Georgioupolis, Kavros

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Georgioupolis, Kavros

Ermioni Beach

Ermioni Beach

Řecko > Kréta > Kavros Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Ermioni Beach hodnocení: 3.6 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: neděle 29.9. Návrat: neděle 6.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 11 677 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Kavros Garden

Kavros Garden

Řecko > Kréta > Kavros Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Kavros Garden hodnocení: 3 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: neděle 13.10. Návrat: pondělí 21.10. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 406 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Kavros Beach

Kavros Beach

Řecko > Kréta > Kavros Hotelové zařízení má3.5 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Kavros Beach hodnocení: 3.1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pátek 4.10. Návrat: sobota 12.10. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 600 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Vantaris Garden

Vantaris Garden

Řecko > Kréta > Kavros Hotelové zařízení má1 hvězdičku hvězdičky. * Návštěvníci dávají pobytu Vantaris Garden hodnocení: 5 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: středa 2.10. Návrat: středa 9.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 290 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hydramis Palace

Hydramis Palace

Řecko > Kréta > Kavros Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hydramis Palace hodnocení: 4.2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: neděle 6.10. Návrat: neděle 13.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 5 termínů.

Geourgiopolis

Méně známé a tišší letovisko v cípu širokého zálivu, při ústí tří řek a mezi třemi úžasnými plážemi. Georgioupolis si oblíbili vyznavači klidné dovolené a procházek po pobřeží. Dobré dopravní spojení do krásných historických měst Chania a Rethymno dělá z Georgioupolis ideální výchozí bod pro cestovatele, kteří si přejí poznat to nejlepší ze západní Kréty.

Další informace o letovisku Geourgioupolis

Kavros

Plážová osada západně od Rethymna a malý kousek východně od Geourgiopolis. Možná nejmladší významné letovisko na Krétě. Severní pobřeží Kréty je ideální pro koupání, toho Kavros využívá. Pláž je písečná a oblázková. Kolem projíždějí autobusy z Chanie do Rethymna.

Výlet si můžete udělat k jezeru Kournas i turistickým vláčkem, který pak jezdí do nedalekého letoviska Georgioupolis. Služby jsou na docela dobré úrovni, ale možnost nákupů je trochu omezená.

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .