Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Georgioupolis, Kavros

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Kavros Beach

Kavros Beach

Řecko > Kréta > Kavros Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Kavros Beach hodnocení: 3.1 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, hotel je přímo u pláže Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: neděle 16.6 Návrat: pondělí 24.6 Délka zájezdu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 890 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hydramis Palace

Hydramis Palace

Řecko > Kréta > Kavros Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Hydramis Palace hodnocení: 4.1 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, hotel je přímo u pláže Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: neděle 20.10 Návrat: sobota 26.10 Délka zájezdu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 12 690 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Kavros Garden

Kavros Garden

Řecko > Kréta > Kavros Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Kavros Garden hodnocení: 3 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 350 m Strava v rámci zájezdu je: Polopenze . Odlet: neděle 6.10 Návrat: pondělí 14.10 Délka zájezdu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 12 790 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Vantaris Garden

Vantaris Garden

Řecko > Kréta > Kavros Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Vantaris Garden hodnocení: 5 / 5. hotel má vlastní bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost na pláž 600 m Strava v rámci zájezdu je: Polopenze . Odlet: sobota 12.10 Návrat: sobota 19.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 13 290 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Ermioni Beach

Ermioni Beach

Řecko > Kréta > Kavros Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Ermioni Beach hodnocení: 3.6 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 400 m Strava v rámci zájezdu je: Polopenze . Odlet: středa 16.10 Návrat: středa 23.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 14 233 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 5 zájezdů.

Geourgiopolis

Méně známé a tišší letovisko v cípu širokého zálivu, při ústí tří řek a mezi třemi úžasnými plážemi. Georgioupolis si oblíbili vyznavači klidné dovolené a procházek po pobřeží. Dobré dopravní spojení do krásných historických měst Chania a Rethymno dělá z Georgioupolis ideální výchozí bod pro cestovatele, kteří si přejí poznat to nejlepší ze západní Kréty.

Další informace o letovisku Geourgioupolis

Kavros

Plážová osada západně od Rethymna a malý kousek východně od Geourgiopolis. Možná nejmladší významné letovisko na Krétě. Severní pobřeží Kréty je ideální pro koupání, toho Kavros využívá. Pláž je písečná a oblázková. Kolem projíždějí autobusy z Chanie do Rethymna.

Výlet si můžete udělat k jezeru Kournas i turistickým vláčkem, který pak jezdí do nedalekého letoviska Georgioupolis. Služby jsou na docela dobré úrovni, ale možnost nákupů je trochu omezená.

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .