Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Agia Marina

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Agia Marina

Alexandros

Alexandros

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotelové zařízení má2.5 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Alexandros hodnocení: 4.2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 9.10. Návrat: středa 16.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 900 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Mastorakis Village

Hotel Mastorakis Village

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Mastorakis Village hodnocení: 4.1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 15.9. Návrat: neděle 22.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 115 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Studia Sofia

Studia Sofia

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Studia Sofia hodnocení: 4.9 / 5. vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 3.10. Návrat: čtvrtek 10.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 190 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Eleftheria Hotel

Eleftheria Hotel

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Eleftheria Hotel hodnocení: 4.7 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 900 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 9.10. Návrat: středa 16.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 790 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Ilianthos Village

Ilianthos Village

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: středa 9.10. Návrat: středa 16.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 190 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Amalthia Beach Resort

Amalthia Beach Resort

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 9.10. Návrat: středa 16.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Agia Marina

Agia Marina je jedno z živějších letovisek v západní části Kréty. Dostatek hezkých hotelů s hodně hezkými zahradami a široké mělké pláže z Agia Mariny dělají vyhledávaný cíl pro vyznavače klasické koupací dovolené povalečského stylu. Inu, není nad odpočinek.

Na procházky se dá chodit podél moře, ale i na sever do "vnitrozemí" mezi olivové sady. Agia Marina je velmi blízko dalšímu letovisku Platanias a hlavně k historickému městu Chania (asi 12 km východně), centru západní Kréty. Dopravní spojení do Chanie autobusem je výborné.

Podobné lokality v jiných zemích: Alanya, Zlaté písky, Puerto de la Cruz, Sharm El-Sheikh, Agia Marina, Zakynthos

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .