Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Agia Marina

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Alexandros

Alexandros

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotel má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Alexandros hodnocení: 4.3 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 150 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: středa 25.9 Návrat: středa 2.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 9 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Studia Sofia

Studia Sofia

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Studia Sofia hodnocení: 5 / 5. vzdálenost na pláž 100 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 3.10 Návrat: čtvrtek 10.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 10 652 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Eleftheria Hotel

Eleftheria Hotel

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Eleftheria Hotel hodnocení: 4.7 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 900 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: sobota 28.9 Návrat: sobota 5.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 11 790 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hotel Mastorakis Village

Hotel Mastorakis Village

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotel má 3 hvězdičky. *** hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 400 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: neděle 15.9 Návrat: neděle 22.9 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 11 970 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hotel Elotis Suites

Hotel Elotis Suites

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotel má 2 hvězdičky. ** hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 100 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 3.10 Návrat: čtvrtek 10.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 12 590 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 5 zájezdů.

Agia Marina

Agia Marina je jedno z živějších letovisek v západní části Kréty. Dostatek hezkých hotelů s hodně hezkými zahradami a široké mělké pláže z Agia Mariny dělají vyhledávaný cíl pro vyznavače klasické koupací dovolené povalečského stylu. Inu, není nad odpočinek.

Na procházky se dá chodit podél moře, ale i na sever do "vnitrozemí" mezi olivové sady. Agia Marina je velmi blízko dalšímu letovisku Platanias a hlavně k historickému městu Chania (asi 12 km východně), centru západní Kréty. Dopravní spojení do Chanie autobusem je výborné.

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .