Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Agia Marina

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Agia Marina

Studia Sofia

Studia Sofia

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Studia Sofia hodnocení: 4 / 5. vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 2.10. Návrat: neděle 9.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 299 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Mastorakis Village

Mastorakis Village

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Mastorakis Village hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 18.9. Návrat: neděle 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 599 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Eleftheria

Eleftheria

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Eleftheria hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 900 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 4.6. Návrat: sobota 11.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 13 190 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Solimar Turquoise

Solimar Turquoise

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Solimar Turquoise hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 5.6. Návrat: neděle 12.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Alexandros Studia A Apartmány

Alexandros Studia A Apartmány

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Alexandros Studia A Apartmány hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 29.5. Návrat: sobota 4.6. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 736 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Atlantica Amalthia Beach

Atlantica Amalthia Beach

Řecko > Kréta > Agia Marina Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Atlantica Amalthia Beach hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 5.6. Návrat: sobota 11.6. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 19 917 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Agia Marina

Agia Marina je jedno z živějších letovisek v západní části Kréty. Dostatek hezkých hotelů s hodně hezkými zahradami a široké mělké pláže z Agia Mariny dělají vyhledávaný cíl pro vyznavače klasické koupací dovolené povalečského stylu. Odpočinek je tu fakt příjemný. Spousta stravovacích a zábavních možností.

Na procházky se dá chodit podél moře, ale i na sever do "vnitrozemí" mezi olivové sady. Agia Marina je velmi blízko dalšímu letovisku Platanias a hlavně k historickému městu Chania (asi 12 km východně), centru západní Kréty. Dopravní spojení do Chanie autobusem je výborné.

Naproti letovisku Agia Marina je ostrůvek Svatý Theodor (Agoi Theodoroi). Není nija výzmnamný, ale příjemně zpestřuje zdejší výhled na moře a koupání. Aby se pláž chránila před větrem a vlnami, vede od pobřeží asi šest koupacích mol postavených z velkých kamenů.

Hotely jsou uspořádány ve dvou nebo třech řadách. Pro mořské koupání je nejlepší první řada hotelů nejblíž k moři. Tyto hotely mají obvykle zarezervovaný svůj díl pláže a jejich hosté mají lehátka na pláži zdarma. Hosté z dalších řad hotelů si lehátka musejí pronajmout, mít od cestovky dohodu s pobřežím hotelem, nebo si v baru na pláži koupit pití. (Tak je to na Krétě skoro všude.) Druhá řada hotelů za Chanijskou silnicí mívá ale zase lepší bazény, takže je často lepší zůstat v hotelu a válet se u bazénu.

Kréta: letovisko Agia Marina

Podobné lokality v jiných zemích: Alanya, Zlaté písky, Puerto de la Cruz, Sharm El-Sheikh, Agia Marina, Zakynthos

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.