Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Plakias

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Damnoni Paradise

Damnoni Paradise

Řecko > Kréta > Plakias Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Damnoni Paradise hodnocení: 1.9 / 5. díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: středa 19.6 Návrat: středa 26.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 6 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Nikos

Nikos

Řecko > Kréta > Plakias Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Nikos hodnocení: 4.1 / 5. díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 200 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: středa 19.6 Návrat: sobota 29.6 Délka zájezdu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 7 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Corali

Corali

Řecko > Kréta > Plakias Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Corali hodnocení: 4.6 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 250 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: středa 19.6 Návrat: sobota 29.6 Délka zájezdu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 9 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Damnoni Bay

Damnoni Bay

Řecko > Kréta > Plakias Hotel má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Damnoni Bay hodnocení: 3.3 / 5. hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: Polopenze . Odlet: středa 19.6 Návrat: středa 26.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 9 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Lofos

Lofos

Řecko > Kréta > Plakias Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Lofos hodnocení: 4.4 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 250 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: středa 26.6 Návrat: středa 3.7 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 9 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Lena

Lena

Řecko > Kréta > Plakias Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Lena hodnocení: 4.9 / 5. vzdálenost na pláž 170 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: středa 9.10 Návrat: středa 16.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 10 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Plakias

Plakias na jižním pobřeží Kréty je častým cílem českých cestovatelů, protože je zde trochu levněji a letovisko není tak uřvaně kosmopolitní, jako některá místa na severním pobřeží. Plakias leží spíše v západní části Kréty, asi tak v jedné třetině délky, naproti historickému městu Rethymno. Můžete zde podnikat procházky do okolních zátok, prozkoumat starou pevnost nebo se podél bystrých potoků vydat do horských vesniček.

Pláže jsou velmi dobré, písečné, obklopující široký záliv. V létě v Plakias průměrně jednou týdně fouká prudký vítr znemožňující koupání.

Autobus do Rethymna jezdí několikrát denně, takže Plakias není špatné východisko pro podnikání středně dlouhých výletů (severní pobřeží je ale lepší, protože tam je dálnice). Plakias je relativně hodně odříznuté od civilizace, ale základní jídlo a služby včetně internetu zde bez problémů najdete.

Další informace o letovisku Plakias

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .