Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Plakias

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Plakias

Corali

Corali

Řecko > Kréta > Plakias Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Corali hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 30.9. Návrat: středa 7.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 890 Kč recenze pobytu další termíny
Nikos

Nikos

Řecko > Kréta > Plakias Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Nikos hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 30.9. Návrat: středa 7.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 490 Kč recenze pobytu další termíny
Horizon Beach

Horizon Beach

Řecko > Kréta > Plakias Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 8.7. Návrat: středa 15.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 13 490 Kč recenze pobytu další termíny
Lena

Lena

Řecko > Kréta > Plakias Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Lena hodnocení: 4 / 5. vzdálenost od moře 170 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 30.9. Návrat: středa 7.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 290 Kč recenze pobytu další termíny
Manolia

Manolia

Řecko > Kréta > Plakias Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Manolia hodnocení: 4 / 5. vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 23.9. Návrat: středa 30.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 790 Kč recenze pobytu další termíny
Apollo

Apollo

Řecko > Kréta > Plakias Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Apollo hodnocení: 4.2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 23.9. Návrat: středa 30.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Konečná cena 15 590 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Plakias

Plakias na jižním pobřeží Kréty je častým cílem českých cestovatelů, protože je zde trochu levněji a letovisko není tak uřvaně kosmopolitní, jako některá místa na severním pobřeží. Plakias leží spíše v západní části Kréty, asi tak v jedné třetině délky, naproti historickému městu Rethymno. Můžete zde podnikat procházky do okolních zátok, prozkoumat starou pevnost nebo se podél bystrých potoků vydat do horských vesniček.

Pláže jsou velmi dobré, písečné, obklopující široký záliv. V létě v Plakias průměrně jednou týdně fouká prudký vítr znemožňující koupání.

Autobus do Rethymna jezdí několikrát denně, takže Plakias není špatné východisko pro podnikání středně dlouhých výletů (severní pobřeží je ale lepší, protože tam je dálnice). Plakias je relativně hodně odříznuté od civilizace, ale základní jídlo a služby včetně internetu zde bez problémů najdete.

Další informace o letovisku Plakias

trach-plakias-zatoka.jpg

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.