Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Kréta z Brna

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do destinace Kréta jen z letiště Brno

Villa Maria Aparthotel Clever

Villa Maria Aparthotel Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Villa Maria Aparthotel Clever hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 29.9. Návrat: neděle 6.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 8 690 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Happy Days Studios

Happy Days Studios

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Happy Days Studios hodnocení: 1.9 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 29.9. Návrat: neděle 6.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 8 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Maliatim Aparthotel

Maliatim Aparthotel

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 22.9. Návrat: neděle 29.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Anelin Clever

Anelin Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Anelin Clever hodnocení: 3.2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 120 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 23.8. Návrat: pátek 30.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Real Palace

Real Palace

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 29.9. Návrat: neděle 6.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Haris Apartments

Haris Apartments

Řecko > Kréta > Chersonissos Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Haris Apartments hodnocení: 3 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 29.9. Návrat: neděle 6.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Let z Brna na Krétu trvá 2 hodiny a 30 minut.

Vzdálenost mezi Brnem a Krétou je vzdušnou čarou 1690 km.

Letecky z Brna

Mezinárodní letiště Brno Tuřany má kód BRQ. Využívá ho šest leteckých společností, z nichž největší frekvenci má Smartwings s charterovými lety na dovolenou během sezóny. Létá se zejména na řecké ostrovy, do Turecka, Španělska, Tuniska, Egypta a Bulharska. Letiště ročně odbaví asi půl miliónu pasažérů.

Z centra Brna od nádraží se dá na letiště dostat MHD autobusem E76 (dvakrát za hodinu) a noční linkou N89 (jednou za hodinu). Cesta trvá asi 20 minut. Letiště Brno Tuřany je jen 2 km od dálnice D1, sjíždí se na exitu 201. Přímo u letiště lze parkovat do 15 minut bezplatně. Dlouhodobé stání stojí přibližně 100 Kč denně. Taxíky mohou na letiště zajíždět od City Taxi.

Odlety z Brna do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Krétu, do Řecka

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .