Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Kréta z Brna

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do destinace Kréta jen z letiště Brno

Iro

Iro

Řecko > Kréta > Chersonissos Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Iro hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 26.9. Návrat: neděle 3.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 11 290 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Studia Electra

Studia Electra

Řecko > Kréta > Stalida Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Studia Electra hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 80 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 18.9. Návrat: sobota 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 11 590 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Sun Set Apartments

Sun Set Apartments

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Sun Set Apartments hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 25.9. Návrat: sobota 2.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 11 690 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Elgoni Apartments (Piskopiano)

Elgoni Apartments (Piskopiano)

Řecko > Kréta > Piskopiano Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 1000 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 23.9. Návrat: středa 29.9. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 11 890 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Minoas

Minoas

Řecko > Kréta > Ammoudara Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Minoas hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 16.9. Návrat: středa 22.9. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 12 090 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Cosmi Apartments

Cosmi Apartments

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Cosmi Apartments hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 23.9. Návrat: středa 29.9. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 12 090 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Let z Brna na Krétu trvá 2 hodiny a 30 minut.

Vzdálenost mezi Brnem a Krétou je vzdušnou čarou 1690 km.

V letní sezóně se z Brna na Krétu létá od června do prvního týdnu v říjnu pětkrát týdně (denně kromě pondělí a úterý). Létá se na letiště v Heraklionu, které se jmenuje Nikos Kazantzakis a má kód HER. Lety jsou běžně provozovány jako charterové a operuje je společnost SmartWings (Travel Service) pro české cestovní kanceláře. Na druhé krétské letiště Chania se z Brna běžně nelétá.

Letecky z Brna

Mezinárodní letiště Brno Tuřany má kód BRQ. Využívá ho šest leteckých společností, z nichž největší frekvenci má Smartwings s charterovými lety na dovolenou během sezóny. Létá se zejména na řecké ostrovy, do Turecka, Španělska, Tuniska, Egypta a Bulharska. Letiště ročně odbaví asi půl miliónu pasažérů. Je to druhé největší české letiště.

Letiště nemá stojánky, takže od bran odváží cestující k letadlům letištní autobusy a do letadel se nastupuje po schodech.

Z Letiště Brno-Tuřany je do centra Brna asi 8 km. Pěšky se to jít nedá.

Doprava na letiště Brno

  • Z centra Brna od nádraží se dá na letiště dostat MHD autobusem E76 (dvakrát za hodinu) a noční linkou N89 (jednou za hodinu). Cesta trvá asi 20 minut.
  • Letiště Brno Tuřany je jen 2 km od dálnice D1, sjíždí se na exitu 201. Přímo u letiště lze parkovat do 15 minut bezplatně. Dlouhodobé stání stojí přibližně 100 Kč denně.
  • Taxíky mohou na letiště zajíždět pouze od firmy City Taxi.
Odlety z Brna do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Krétu, do Řecka, do Tuniska

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.