Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Paleochora

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Paleochora

Michalis

Michalis

Řecko > Kréta > Paleochora Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Michalis hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 330 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 26.5. Návrat: sobota 5.6. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Lito

Lito

Řecko > Kréta > Paleochora Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Lito hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 5.6. Návrat: středa 16.6. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 18 190 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Pal Beach

Pal Beach

Řecko > Kréta > Paleochora Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 26.5. Návrat: sobota 5.6. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 21 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Iasmos

Iasmos

Řecko > Kréta > Paleochora Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** vzdálenost od moře 30 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 26.5. Návrat: sobota 5.6. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 22 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Candia

Candia

Řecko > Kréta > Paleochora Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 16.6. Návrat: sobota 26.6. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 25 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Europa

Europa

Řecko > Kréta > Paleochora Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Europa hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 16.6. Návrat: sobota 26.6. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 34 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Paleochora

Paleochora je přímořské městečko na nejzazším západu jižního pobřeží Kréty. Ze všech kréstských turisticky zajímavých destinací je asi nejmalebnější svou zachovalou atmosférou. Ve městě je pevnost a v domcích přímo pod ní můžete sehnat ubytování.

Na procházky se dá chodit kolem pláží nebo vyrazit do vysokých hor. Autobusy jezdí denně do Chanie, takže se z Paleochory dají podnikat i delší výlety, i když po pravdě řečeno pro cestovatelské nátury dopručuju zvolit si jako východisko k výletům nějaké místo, které je více uprostřed ostrova Kréta. Paleochora představuje spíše okraj krétského světa, ale o to je zajímavější.

Pláže jsou v Paleochoře dobré, písečné i kamínkové. Průměrně jednou týdně fouká od moře velmi silný vítr znemožňující koupání.

Další informace o letovisku Paleochora

Podobné lokality v jiných zemích: Kemer, Kiten, Tenerife, Azorské ostrovy, Madeira - menší letoviska, Paleochora, Korfu

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.