Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Paleochora

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Zafiri

Zafiri

Řecko > Kréta > Paleochora Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Zafiri hodnocení: 4.5 / 5. vzdálenost na pláž 50 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: sobota 6.7 Návrat: středa 17.7 Délka zájezdu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 11 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Lithi

Lithi

Řecko > Kréta > Paleochora Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Lithi hodnocení: 4.4 / 5. díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 90 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: středa 26.6 Návrat: sobota 6.7 Délka zájezdu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 11 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Michalis

Michalis

Řecko > Kréta > Paleochora Hotel má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Michalis hodnocení: 3.8 / 5. díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 330 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: středa 3.7 Návrat: sobota 13.7 Délka zájezdu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 13 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Sifis

Sifis

Řecko > Kréta > Paleochora Hotel má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Sifis hodnocení: 5 / 5. díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 30 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: sobota 6.7 Návrat: středa 17.7 Délka zájezdu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 14 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Elman

Elman

Řecko > Kréta > Paleochora Hotel má 3 hvězdičky. *** hotel je přímo u pláže Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: středa 25.9 Návrat: sobota 5.10 Délka zájezdu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 15 690 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Studia Filoxenia

Studia Filoxenia

Řecko > Kréta > Paleochora Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Studia Filoxenia hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 70 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: středa 19.6 Návrat: středa 26.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 17 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Paleochora

Paleochora je přímořské městečko na nejzazším západu jižního pobřeží Kréty. Ze všech kréstských turisticky zajímavých destinací je asi nejmalebnější svou zachovalou atmosférou. Ve městě je pevnost a v domcích přímo pod ní můžete sehnat ubytování.

Na procházky se dá chodit kolem pláží nebo vyrazit do vysokých hor. Autobusy jezdí denně do Chanie, takže se z Paleochory dají podnikat i delší výlety, i když po pravdě řečeno pro cestovatelské nátury dopručuju zvolit si jako východisko k výletům nějaké místo, které je více uprostřed ostrova Kréta. Paleochora představuje spíše okraj krétského světa, ale o to je zajímavější.

Pláže jsou v Paleochoře dobré, písečné i kamínkové. Průměrně jednou týdně fouká od moře velmi silný vítr znemožňující koupání.

Další informace o letovisku Paleochora

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .