Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Bali na Krétě

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Aparthotel Sofia Mythos Beach

Aparthotel Sofia Mythos Beach

Řecko > Kréta > Bali Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Aparthotel Sofia Mythos Beach hodnocení: 2.2 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 50 m Strava v rámci zájezdu je: Polopenze . Odlet: neděle 29.9 Návrat: neděle 6.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Cena včetně všech poplatků 10 890 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Apartmánový Dům Elpis

Apartmánový Dům Elpis

Řecko > Kréta > Bali Hotel má hvězdičky. Návštěvníci dávají hotelu Apartmánový Dům Elpis hodnocení: 5 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 200 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: sobota 5.10 Návrat: sobota 12.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Cena včetně všech poplatků 11 290 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Aparthotel Troulis Apartments

Aparthotel Troulis Apartments

Řecko > Kréta > Bali Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Aparthotel Troulis Apartments hodnocení: 3.7 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 60 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: neděle 13.10 Návrat: neděle 20.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 11 290 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Athina

Athina

Řecko > Kréta > Bali Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Athina hodnocení: 3.9 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 150 m Strava v rámci zájezdu je: Polopenze . Odlet: čtvrtek 3.10 Návrat: pátek 11.10 Délka zájezdu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 11 590 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Dolfin Liza Mary

Dolfin Liza Mary

Řecko > Kréta > Bali Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Dolfin Liza Mary hodnocení: 1.8 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 200 m Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: neděle 22.9 Návrat: neděle 29.9 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Cena včetně všech poplatků 11 590 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Bali Mare

Bali Mare

Řecko > Kréta > Bali Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Bali Mare hodnocení: 2.4 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 350 m Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: neděle 16.6 Návrat: neděle 23.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Cena včetně všech poplatků 11 890 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Bali

Středně velké letovisko u skalních pláží na severním pobřeží Kréty. Protože Bali leží uprostřed délky ostrova, je ideálním ubytováním pro cestovatele, kteří z Kréty chtějí poznat co nejvíce. Autobusové spojení do Heraklionu i Rethymna je z Bali časté. V letovisku je několik půjčoven automobilů, takže si můžete najít tu, která nejvíc odpovídá vašim potřebám, ať už preferujete cenu nebo kvalitu vozů.

Pláž přímo v Bali bývá v sezóně zaplněná, ale pokud se vydáte kousek do skal, snadno si najdete svou soukromou pláž.

Další informace o letovisku Bali

Panormos

8 km na západ je na pobřeží další menší letovisko, Panormos. Jedno z nejméně známých krétských letovisek leží v centrální části Kréty na severním pobřeží, nedaleko letoviska Bali a Adelianos Kampos. Písečné pláže jsou místy odděleny útesy a skalami. V sezóně tu není tak plno, pláže se zaplní pouze výjimečně, když výletníky přiveze loď z Rethymna. Tradiční vesnička Panormo je příjemným kontrastem k ostatním severokrétským letoviskům. Kromě běžných restaurací a obchodů v letovisku Panormo najdete internet a bankomat. Doprava linkovými autobusy na trase z Heraklionu do Rethymna několikrát denně.

Varianta názvu: Panormo

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .