Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Heraklion

Aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Heraklion

Saradari Beach

Saradari Beach

Řecko > Kréta > Heraklion Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 28.8. Návrat: čtvrtek 5.9. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 17 190 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Studia Litsa Mare

Studia Litsa Mare

Řecko > Kréta > Heraklion Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 24.7. Návrat: středa 31.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 20 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Manili Boutique Suites & Villas

Manili Boutique Suites & Villas

Řecko > Kréta > Heraklion Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 6.10. Návrat: neděle 13.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 23 429 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazily se 3 termíny.

Heraklion

Hlavní město Kréty je zajímavé nejen svými rušnými ulicemi a pevností, ale také jako střed plážové oblasti známé jako Krétská riviéra. V širokém zálivu u teplého moře v okolí Heraklionu se rozkládá asi deset různých letovisek.

Heraklion je pro cestu na dovolenou na Krétu důležitý hlavně kvůli tomu, že na zdejším letišti Heraklion přistává většina letadel mířících na Krétu (druhé Krétské letiště je u Chanie). Proto se jako Heraklion označují i hotely, které jsou ve skutečnosti od hlavního města dál, ale letí se do Heraklionu. Může to být třeba do letoviska Kokkini Hani, které je jenom pár kilometrů od letiště na východ.

U Heraklionu je letiště Nikos Kazantzakis s kódem HER. Je to největší letiště na Krétě. Druhé významné letiště je u města Chania v západní části Kréty.

Heraklion se občas píše také jako Iraklion. Další informace o hlavním městě Kréty Heraklion

Podobné lokality v jiných zemích: Istanbul, Lisabon, Heraklion, Athény

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz .