Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Heraklion

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Heraklion

Aparthotel Anna

Aparthotel Anna

Řecko > Kréta > Heraklion Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 26.5. Návrat: středa 2.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 321 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Renia Hotel Apartments

Renia Hotel Apartments

Řecko > Kréta > Heraklion Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Renia Hotel Apartments hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 15.5. Návrat: sobota 22.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 690 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Galaxy  Kréta

Hotel Galaxy Kréta

Řecko > Kréta > Heraklion Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 1000 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 7.8. Návrat: sobota 14.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 17 631 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Sentido Unique Blue

Sentido Unique Blue

Řecko > Kréta > Heraklion Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Sentido Unique Blue hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pátek 25.6. Návrat: pátek 2.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 23 090 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Stella Island Luxury Resort & Spa

Stella Island Luxury Resort & Spa

Řecko > Kréta > Heraklion Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Stella Island Luxury Resort & Spa hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: sobota 24.7. Návrat: sobota 31.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 38 180 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 5 termínů.

Heraklion

Hlavní město Kréty je zajímavé nejen svými rušnými ulicemi a pevností, ale také jako střed plážové oblasti známé jako Krétská riviéra. V širokém zálivu u teplého moře v okolí Heraklionu se rozkládá asi deset různých letovisek.

Heraklion je pro cestu na dovolenou na Krétu důležitý hlavně kvůli tomu, že na zdejším letišti Heraklion přistává většina letadel mířících na Krétu (druhé Krétské letiště je u Chanie). Proto se jako Heraklion označují i hotely, které jsou ve skutečnosti od hlavního města dál, ale letí se do Heraklionu. Může to být třeba do letoviska Kokkini Hani, které je jenom pár kilometrů od letiště na východ.

U Heraklionu je letiště Nikos Kazantzakis s kódem HER. Je to největší letiště na Krétě. Druhé významné letiště je u města Chania v západní části Kréty.

Heraklion se občas píše také jako Iraklion. Další informace o hlavním městě Kréty Heraklion

Podobné lokality v jiných zemích: Istanbul, Lisabon, Heraklion, Athény

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.