Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Kréta z Ostravy

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do destinace Kréta jen z letiště Ostrava

Studia Electra

Studia Electra

Řecko > Kréta > Stalida Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Studia Electra hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 80 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 21.9. Návrat: středa 28.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava Bratislava . Konečná cena 12 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Cosmi Apartments

Cosmi Apartments

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Cosmi Apartments hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 1.6. Návrat: středa 8.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 12 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Studia Iraklis

Studia Iraklis

Řecko > Kréta > Stalida Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Studia Iraklis hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 1.6. Návrat: středa 8.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 12 690 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Studia Corali

Studia Corali

Řecko > Kréta > Makris Gialos Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Studia Corali hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 22.6. Návrat: středa 29.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Konečná cena 12 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Studia Elida

Studia Elida

Řecko > Kréta Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 22.6. Návrat: středa 29.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Konečná cena 13 090 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Stella Maria

Stella Maria

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Stella Maria hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 1.6. Návrat: středa 8.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 13 190 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Let z Ostravy na Krétu trvá obvykle 2 hodiny a 35 minut.

Vzdálenost mezi Ostravou a Krétou je vzdušnou čarou 1715 km.

V letní sezóně se z Ostravy na Krétu létá od června do prvního týdnu v říjnu čtyřikrát týdně (denně kromě pondělí, úterý a pátku). Létá se na letiště v Heraklionu, které se jmenuje Nikos Kazantzakis a má kód HER. Na druhé krétské letiště do Chanie se z Ostravy nelétá. Lety jsou běžně provozovány jako charterové a operuje je společnost SmartWings (Travel Service) pro české cestovní kanceláře.

Letecky z Ostravy

Mezinárodní letiště Leoše Janáčka v Ostravě (dříve Ostrava - Mošnov) má kód OSR. Leží u města Příbor, 23 km jižně od centra Ostravy. Ročně odbaví přibližně 350 tisíc pasažérů, je to třetí největší české letiště.

Ostravské letiště využívá pro charterové lety na dovolenou zejména společnost Smartwings, ale i turecké a tuniské společnosti. Ryanair létá z Ostravy do Londýna. Cílové země sezónních letů na dovolenou jsou Turecko, Řecko, Tunisko a další.

Doprava na letiště Ostrava

  • Na letiště se dá dojet autem, nejlepší je odbočit z D1 na exitu 336. Parkovat se dá 15 minut zdarma, dlouhodobě pod 100 Kč na den.
  • Na letiště se dá dojet z Ostravy vlakem linkou S4. Konečná zastávka se jmenuje Mošnov, Ostrava Airport. Jezdí přibližně jednou za dvě hodiny, jízda trvá půl hodiny.
  • Krom toho na letišti staví pět meziměstských autobusových linek. Jízdenky se dají koupit v autobusu i ve vlaku.
Odlety z Ostravy do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, do Egypta, na Krétu, do Tuniska

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.