Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Kréta z Ostravy

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Saloustros Clever

Saloustros Clever

Řecko > Kréta > Ammoudara Hotel má hvězdičky. Návštěvníci dávají hotelu Saloustros Clever hodnocení: 4.5 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 300 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: sobota 28.9 Návrat: sobota 5.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Cena včetně všech poplatků 8 790 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Haris Apartments

Haris Apartments

Řecko > Kréta > Chersonissos Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Haris Apartments hodnocení: 3.5 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 200 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: sobota 28.9 Návrat: sobota 5.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Cena včetně všech poplatků 8 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Anelin Clever

Anelin Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotel má hvězdičky. Návštěvníci dávají hotelu Anelin Clever hodnocení: 3.4 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 120 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: sobota 21.9 Návrat: sobota 28.9 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Cena včetně všech poplatků 8 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Real Palace

Real Palace

Řecko > Kréta > Malia Hotel má 3 hvězdičky. *** hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: sobota 28.9 Návrat: sobota 5.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Cena včetně všech poplatků 9 090 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Stella Maria Apartments

Stella Maria Apartments

Řecko > Kréta > Malia Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Stella Maria Apartments hodnocení: 3.3 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 250 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: sobota 28.9 Návrat: sobota 5.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Cena včetně všech poplatků 9 390 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Theoni Apartments

Theoni Apartments

Řecko > Kréta > Malia Hotel má hvězdičky. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 900 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: sobota 28.9 Návrat: sobota 5.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Cena včetně všech poplatků 9 390 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Let z Ostravy na Krétu trvá obvykle 2 hodiny a 35 minut. Vzdálenost mezi Ostravou a Krétou je vzdušnou čarou 1715 km.

Letecky z Ostravy

Mezinárodní letiště Leoše Janáčka v Ostravě (dříve Ostrava - Mošnov) má kód OSR. Leží u města Příbor, 23 km jižně od centra Ostravy. Ročně odbaví přibližně 350 tisíc pasažérů, je to třetí největší české letiště.

Ostravské letiště využívá pro charterové lety na dovolenou zejména společnost Smartwings, ale i turecké a tuniské společnosti. Ryanair létá z Ostravy do Londýna. Cílové země sezónních letů na dovolenou jsou Turecko, Řecko, Tunisko a další.

Na letiště se dá dojet autem, nejlepší je odbočit z D1 na exitu 336. Parkovat se dá 15 minut zdarma, dlouhodobě pod 100 Kč na den. Na letiště se dá dojet z Ostravy vlakem linkou S4. Konečná zastávka se jmenuje Mošnov, Ostrava Airport. Jezdí přibližně jednou za dvě hodiny, jízda trvá půl hodiny. Krom toho na letišti staví pět meziměstských autobusových linek. Jízdenky je možno koupit v autobusu i ve vlaku.

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .