Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Elounda

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Tasmania Village

Tasmania Village

Řecko > Kréta > Elounda Hotel má 2 hvězdičky. ** hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 29.9 Návrat: neděle 6.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Cena včetně všech poplatků 9 790 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Aristea Hotel

Aristea Hotel

Řecko > Kréta > Elounda Hotel má 2 hvězdičky. ** vzdálenost na pláž 200 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: pátek 13.9 Návrat: pátek 20.9 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 10 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Elounda Sunrise Studios

Elounda Sunrise Studios

Řecko > Kréta > Elounda Hotel má 3 hvězdičky. *** hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 50 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 20.10 Návrat: sobota 26.10 Délka zájezdu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 10 690 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Elounda Residence

Elounda Residence

Řecko > Kréta > Elounda Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Elounda Residence hodnocení: 4.5 / 5. hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: Polopenze . Odlet: sobota 12.10 Návrat: sobota 19.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 12 890 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazily se 4 zájezdy.

Elounda

Elounda je pravděpodobně nejluxusnější a nejstylovější letovisko na Krétě. Ceny ubytování jsou zde vyšší, což je ale kompenzováno vysokým standardem služeb a stylovým, téměř britským prostředím s překrásnými zahradami. Většina hotýlků nabízí pokoje s výhledem na celou šíři hluboké mořské zátoky, za kterou se vypínají kopce poloostrova Velká Spinalonga.

Do rušného centra Agios Nikolaos není daleko a individuálním cestovatelům nabízí okolí neobjevené vesničky nejčlenitějšího úseku pobřeží severní Kréty. Oblíbeným cílem výletů je i blízká Malá Spinalonga, ostrov s benátskou pevností. Přímo z letoviska Elounda můžete podnikat pěší výlety do zbytků archeology oblíbeného římského města Olous. Vezmete-li si s sebou výbavu na šnorchlování, můžete obdivovat zbytky zdí římského města zatopeného mořem při dávném zemětřesení.

Další informace o lokalita Olous a letovisku Elounda

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .