Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Elounda

Aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Elounda

Elounda Water Park Residence

Elounda Water Park Residence

Řecko > Kréta > Elounda Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Elounda Water Park Residence hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 1000 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 2.10. Návrat: neděle 8.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 16 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Elounda Ilion

Elounda Ilion

Řecko > Kréta > Elounda Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Elounda Ilion hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: neděle 1.10. Návrat: sobota 7.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 19 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Porto Elounda Golf & Spa Resort

Porto Elounda Golf & Spa Resort

Řecko > Kréta > Elounda Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 27.9. Návrat: středa 4.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Konečná cena 47 520 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Elounda Breeze Resort

Elounda Breeze Resort

Řecko > Kréta > Elounda Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Elounda Breeze Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 27.9. Návrat: středa 4.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 47 800 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Elounda Mare

Elounda Mare

Řecko > Kréta > Elounda Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pondělí 16.10. Návrat: neděle 29.10. Délka pobytu je 14 dnů, 13 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 133 800 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 5 termínů.

Elounda

Elounda je pravděpodobně nejluxusnější a nejstylovější letovisko na Krétě. Ceny ubytování jsou zde vyšší, což je ale kompenzováno vysokým standardem služeb a stylovým, téměř britským prostředím s překrásnými zahradami. Většina hotýlků nabízí pokoje s výhledem na celou šíři hluboké mořské zátoky, za kterou se vypínají kopce poloostrova Velká Spinalonga.

Do rušného centra Agios Nikolaos není daleko a individuálním cestovatelům nabízí okolí neobjevené vesničky nejčlenitějšího úseku pobřeží severní Kréty. Oblíbeným cílem výletů je i blízká Malá Spinalonga, ostrov s benátskou pevností. Přímo z letoviska Elounda můžete podnikat pěší výlety do zbytků archeology oblíbeného římského města Olous. Vezmete-li si s sebou výbavu na šnorchlování, můžete obdivovat zbytky zdí římského města zatopeného mořem při dávném zemětřesení.

Další informace o lokalita Olous a letovisku Elounda

elounda.jpg elounda-1.jpg elounda-2.jpg

 elounda-kostel.jpg
kostel v Elounda

 elounda-kostel-1.jpg
přístavní molo

elounda-namesti.jpg
park

elounda-obchody.jpg

 elounda-restaurace.jpg
přístavní restaurace

 elounda-zatopene-mesto.jpg
potopené starověké město

Podobné lokality v jiných zemích: Belek, Albena, Playa del Inglés, Elounda, Laganas, Port El Kantaoui

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.