Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Kokkini Hani

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Kokkini Hani

Anna Apartments Freedom

Anna Apartments Freedom

Řecko > Kréta > Kokkini Hani Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Anna Apartments Freedom hodnocení: 4.3 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 16.5. Návrat: sobota 23.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 590 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Corellia Seaside Hotel

Corellia Seaside Hotel

Řecko > Kréta > Kokkini Hani Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: úterý 26.5. Návrat: úterý 2.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 690 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Sunset Beach

Hotel Sunset Beach

Řecko > Kréta > Kokkini Hani Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Sunset Beach hodnocení: 4.3 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: středa 27.5. Návrat: středa 3.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 861 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Marilisa

Hotel Marilisa

Řecko > Kréta > Kokkini Hani Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Marilisa hodnocení: 3.7 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: sobota 23.5. Návrat: sobota 30.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 311 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazily se 4 termíny.

Kokkini Hani

Kokkini Hani je jedno ze severokrétských letovisek poblíž hlavního města Heraklionu. Kokini Hani leží podél široké a mělké pláže. Centrum tvoří starší vesnička obestavěná moderními hotely. Další hotely stojí i dále od moře a jejich rozšíření omezuje až hlavní severokrétská dálnice. Kokkini Hani je letovisko relativně levné, pokud jde o ceny ubytování, a středně drahé, pokud jde o ceny v tavernách.

Z letoviska se dá snadno cestovat autobusem kousek na západ do hlavního města Heraklionu a potom kamkoli dál po Krétě, což z Kokkini Hani dělá velmi dobrý cíl dovolené, pokud víte, že budete hodně cestovat. V Kokkini Hani najdete základní služby, prodejnu potravin, mnoho taveren, půjčovny aut, bankomaty a internet. Název Kokkini Hani znamená červenou hlínu, kterou je všude v okolí vidět opravdu často, vlastně všude.

Další informace o letovisku Kokkini Hani

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.