Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Kokkini Hani

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Kokkini Hani

V databázi nejsou žádné zájezdy vyhovující zvoleným parametrům. Možná je na tuto lokalitu moc brzo nebo pozdě nebo náhodou není nic v nabídce. Zkuste jinou lokalitu nebo méně omezení.

Zobrazilo se 0 termínů.

Kokkini Hani

Kokkini Hani je jedno ze severokrétských letovisek poblíž hlavního města Heraklionu. Kokini Hani leží podél široké a mělké pláže. Centrum tvoří starší vesnička obestavěná moderními hotely. Další hotely stojí i dále od moře a jejich rozšíření omezuje až hlavní severokrétská dálnice. Kokkini Hani je letovisko relativně levné, pokud jde o ceny ubytování, a středně drahé, pokud jde o ceny v tavernách.

Z letoviska Kokkini Hani se dá snadno cestovat autobusem kousek na západ do hlavního města Heraklionu a potom kamkoli dál po Krétě, což z Kokkini Hani dělá velmi dobrý cíl dovolené, pokud víte, že budete hodně cestovat. V Kokkini Hani najdete základní služby, prodejnu potravin, mnoho taveren, půjčovny aut, bankomaty a internet. Název Kokkini Hani znamená červenou hlínu, kterou je všude v okolí vidět opravdu často, vlastně všude. Okolí hotelů je spíše mizerné - většinou zpustlé sady, občas ruina nějakého stavení, sucho, bodláky. Koupání bývá velmi dobré, ale pláže docela hodně zaplněné. Aby nebyly vlny, je pobřeží rozděleno na menší plážičky pomocí kamenných mol.

Podél moře od Kokkini Hani na východ jsou další letoviska Kato Gouves, Anissaras, Alalipsi a dál už Chersonissos.

Další informace o letovisku Kokkini Hani

Hotel Corellia Seaside

Velmi jednoduchý hotel s půdorysem úzké nudle. Dříve se jmenoval Comfort Corali Beach (možná se tak stále jmenuje). Jsou to čtyři dvoupatrová stavení propojená chodníkem a malými zahrádkami. Na straně u moře je jídelna, recepce a malý bazén. Na straně od moře se z pokojů kouká do suchých polí. V hotelu Corellia Seaside se nevaří, ale hned vedle je taverna, případně se jídlo vozí z jiných hotelů. U bazénu, který je malý, nebývá místo. Pláž je hned za silničkou a je čistá. Protože je ale hotel úzký, nepřipadají mu žádná plážová lehátka (ta patří k sousední taverně Ambrosia, takže se nedají využívat zdarma). Hotel Corellia Seaside má dohodu s asi 100 m vzdáleným hotelem Blue Sky, že hosté můžou používat lehátka zdarma tam. Pláž je obvykle zaplněná turisty i Řeky.


Předek hotelu Corellia Seaside, dříve Comfort Corali Beach

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.