Kokkini Hani

Kokkini Hani - letovisko 12 km od Heraklionu. Nad oblastní klesají přistávající letadla (v sezóně jedno za druhým, letiště je jen 12 km daleko), takže tu bývá hluk, na který se ovšem dá zvyknout. Jde o menší a méně atraktivní letovisko v přímořské rovině, ovšem (jako všude na Krétě) nedaleko kopců -- ty jsou ovšem až za dálnicí.

Dovolené do Kikkini Hani mám na svém srovnávači cen.


Z Kokkini Hani mám pouze letošní fotku z dálnice. Když jsem tam byl poprvé, ještě jsem nevěděl, že o Krétě budu dělat web.

Samotná dálnice nemusí vadit, ale co jsem tak koukal, některé "hotely" jsou od dálnice necelých třicet metrů. Rozhodně ne všechny, to ne, ale než si sem objednáte ubytování, tak se dobře informujte, zda jste blízko moře (tedy daleko od dálnice).

Naproti letovisku Kokini Hani je neobydlený ostrov, dobře patrný z letadla. Jmenuje se Ostrov boha Dia a prý na něm žijí kozy Kri-kri. Na východě letovisko postupně přechází v jinou aglomeraci zvanou Gouves. Na západě Kokini Hani přímo splývá s letoviskem Karteros, které už je hodně blízko letiště. V Kokini Hani stále probíhá výstavba a procházky do okolí jsou dosti omezené (srovnal bych to s bulharským letoviskem Ravda), částečně kvůli dálnici. Podél pobřeží směrem na východ ke Gouves se dá dojít k mořskému akváriu, které je prý zajímavé. Snad tu mají i žraloky.

Náhled hledání na invia.cz
Ubytování v Kokkini Hani
v nabídkách všech cestovek na www.invia.cz

Kdesi v okolí by měla být lokalita archeologických vykopávek, která se jmenuje Nirou Hani.

Varianty názvu Kokkini Hani: Kokkini Chani, Kokini Hani, Cháni Kokkini, Kokkini Háni, řecky Χάνι Κοκκινη. V názvu je slyšet řecký výraz pro červenou. Asi to znamená červený písek.

Heraklion Knossos Chersonissos Stalida Malia Archanes Lassithi Jeskyně u Psichro Agia Pelagia Fodele Bali Svatyně Ida Zaros Gortys Festos Agia Triada Matala Tilisos Západní Kréta Východní Kréta Střední Kréta mapka centrální Kréty

České cestovky v letovisku Kokkini Hani využívají minimálně tyto hotely: Pela Mare (apartmány a studia, větší bazén, lehátka, vhodné pro rodiny s dětmi, pokoje standard, žádný luxus), Apartmány Nikolas, Themis Beach, Xenia Helios, Arina Sand a Mitsis Rinela Beach.

Komentáře k této stránce - Kokkini Hani na diskusním webu najih.cz

rady pro turisty, lenochy a dobrodruhy

kreta.rovnou.cz píše Yuhů, © 2004 - 2023, +420 732 746 901, info@rovnou.cz kontakt.