Georgiopolis


Za Georgioupoli se zvedají nízké kopce


Říčka se vlévá do moře

Georgiopolis je letovisko na severním pobřeží na půl cesty mezi Chanií a Rethymnonem. Lázně, taverny, spousta cypřišových a eukalyprových hájů, ústí řek do moře s přístavem. Po okolních kopcích je docela dost hotelů, ale není jich zase tolik jako jinde.

Původně rybářská osada. Podél pláží se dají podnikat příjemné procházky. Reliéf okolí je kopcovitější než je na severním pobřeží Kréty zvykem. Severokrétská dálnice prochází asi 5 km jižně od letoviska, takže dopravní spojení je velmi dobré. Výše po proudu říčky se dá pozorovat zajímavé rostlinstvo. Moře u Georgiopolis je velmi klidné, protože jde o místo, kde se směr pobřeží láme ze severojižního na západovýchodní.


Malé hotýlky kolem silnice


Příjemný stín velkých eukalyptů

Podle map by severně od Geourgiopoli měly být (asi římské) vykopávky jménem Amfimala. Ale asi je lepší vzít to autem oklikou přes městečko Vamos (Vames).

Kousek od Georgioupolis se má nacházet letovisko Kavros. Tam jsem nebyl a nic o něm nemím. Prý je to "jedno z klidnějších a příjemných středisek. Vše na úrovni" píše Jitka v diskusi. Jiní diskutující ale říkají, že tam jsou jen hotely kolem dálnice. Pavlos dodává tip: "Z Georgioupoli zajeďte na výlet do vesničky Argiroupolis,je plná vodopádů,které protékají i tavernami."

Varianty názvu Georgiopolis: Georgioupoli, Georgeoupolis, Georgopulos, Georgopoulos. Řecky: Γεωργιούπολη

Co je poblíž Georgiopolis: autobusem Rethymno i Chania, oboje je zruba stejně daleko a oboje stojí za návštěvu.  Autem se dá zajet k jezeru Kournas a po úpatí Bílých hor na jižní pobřeží do Chora Sfakion či k pevnosti Frangokastelo.

Rethimno Bali Plakias Preveli Jezero Kournas Východní Kréta Střední Kréta Západní Kréta Mapa části Kréty v okolí Rethimna

České cestovky v letovisku Georgiopolis využívají tyto hotely: Labyrinth, Fereniki, Kavros Beach, Jassu Kriti (Yiassou Kriti), Asimenia, Mythos Palace, Vantaris Palace, Fereniki, Foundoulis, Eliros Beach Hotel, Manolis, Apollo, Cryspen Gaia Kreta, Pilot Beach Resort

Kréta > Cíle > Georgionpolis
 

Komentáře k této stránce - Georgiopolis na diskusním webu najih.cz

rady pro turisty, lenochy a dobrodruhy

kreta.rovnou.cz píše Yuhů, © 2004 - 2023, +420 732 746 901, info@rovnou.cz kontakt.