Makrigialos

Makrigialos je nejvýchodnější zajímavé letovisko Kréty. Často se Makrigialos udává jako souhrnné označení jižního pobřeží východně od Ierapetry, kde jsou další menší letoviska Ferma, Agia Fotia, Ahlia, Koutsouras, Analipsi a samotné Makrigialos.

Z Makrigialos se dají dělat dobře výlety po nejpustší (a díky tomu možná nejzajímavější) oblasti Kréty mezi Sithií, Zakrosem, Ierapetrou a Agios Nikolaos. V kopcích je opravdu málo vody. Při jejich projíždění jsem si připadal trochu jak na jiné planetě. Kousek na východ od Makrigialos je klášter Kapsa, kde jsem ale nebyl.


Hory v okolí Makrigialos


Někdy fouká od jihu silný vítr

Makrigialos je v sezóně celkem plný turistů a je zde draho. Na rozdíl od úseku západněji až k Ierapetře je zde v Makrigialos na pláži celkem světlý písek. Jinde bývá tmavý nebo oblázkový.

Nedaleko od letoviska lze navštívit archeologické vykopávky z mínojského období. Jsme na východě Kréty, takže nic divného.


Pohled na pláž letoviska


Vykopávky minojské vily


Nábřeží


Sousední letovisko Analipsi

Analipsi se jmenuje sousední letovisko, které je jenom kousek na západ od Makrigialos. Moc o něm nevím, ale občas se tohle Analipsi lidem plete s jiným letoviskem Analipsi, které je na severním pobřeží východně od Heraklionu poblíž městečka Chersonissos.


Pláž se šedým pískem

Jméno Makrigialos se dá rozložit na Makrí Gialos, někdy z neznalosti alfabety zapisované jako Makris Yalos. Znamená to dlouhé pobřeží. Varianty Makrijialos, Makrigialou, řecky Μακρύ Γιαλού.

Pláž Vai Zakros Ierapetra Agios Nikolaos Olous Spinalonga Sitia Západní Kréta Střední Kréta Východní Kréta mapka východní Kréty

České cestovky v letovisku Makrigialos využívají apartmány a studia v malých komplexech jménem Achlia a Corali.

Náhled hledání na invia.cz
Ubytování v Makrigialos
v nabídkách všech cestovek na invia.cz

Kréta > Cíle > Makrigialos

Komentáře k této stránce - Makrigialos na diskusním webu najih.cz

rady pro turisty, lenochy a dobrodruhy

kreta.rovnou.cz píše Yuhů, © 2004 - 2023, +420 732 746 901, info@rovnou.cz kontakt.