Agia Pelagia

Agia Pelagia je turistické letovisko asi 25 km západně od Heraklionu s moc pěknou pláží. Hned u pláže jsou taverny, takže za přílivu (který sice není moc velký) se ty hospůdky nacházejí jenom asi 3 metry od vody.

Náhled hledání na invia.cz
Ubytování v Agia Pelagia v nabídkách všech cestovek na www.invia.cz

Není špatné sem zajet na koupání, ale počítám že lepší je nechat se tady ubytovat. Agia Pelagia je hodně blízko spousty zajímavých míst (kousek od Heraklionu). Jezdí sem z Heraklionu autobusy.

Řecky: Αγια Πελαγία, varianta názvu: Aghia Pelagia. Slovo agia znamená svatý (svatá), slovo pelagia má nějakou souvislost s mořem. Srovnej české slovo pláž (p-l-g).

Lygaria Beach

Lygaria Beach je turistický název vesničky Fteria. Leží přes kopec východně od Agia Pelagia. Ten kopec, který obě místa odděluje, ve skutečnosti býval ostrov, ale Řekové úžinu zavezli štěrkem a balvany.

Ačkoli jde stále o severní pobřeží Kréty, nejsou zde pláže povlovné a pobřeží široké, ale naopak, rychle klesají. Pod vodou tvoří skály zajímavé útvary, takže je to tu dobré na potápění (těžko říct, zda se jinde na severním pobřeží dá tak zajímavě potápět, možná ani ne).

Na skalách kolem písečného zálivu je spousta hotelů a taveren. Koupání mi přišlo trochu studené, ale to bude možná tím stínem, který poskytují skály, a rychle klesajícím dnem.

Kréta: fotka
Angličané dovádějící na Lygaria Beach

Kréta: fotka
Špička pravého slunečníku ukazuje zasypanou úžinu

 

Kréta: fotka
Vždycky se fotka nepovede

Heraklion Knossos Chersonissos Stalida Malia Archanes Lassithi Jeskyně u Psichro Agia Pelagia Fodele Bali Svatyně Ida Zaros Gortys Festos Agia Triada Matala Tilisos Západní Kréta Východní Kréta Střední Kréta mapka centrální Kréty

České cestovky v letovisku Agia Pelagia využívají tyto hotely: Bella Vista, Apartamenty Esperides, Aparthotel Blue Bay Artemis, Fteria, Hotel Blue Bay (modrý záliv), Peninsula (poloostrov), Spiros and Soula

Komentáře k této stránce - Agia Pelagia na diskusním webu najih.cz

Kréta > Cíle > Agia Pelagia
rady pro turisty, lenochy a dobrodruhy

kreta.rovnou.cz píše Yuhů, © 2004 - 2023, +420 732 746 901, info@rovnou.cz kontakt.