Bali

Bali je turistické středisko na severním pobřeží mezi Rethymnem a Heraklionem. Je to docela klidné letovisko, nezešílíte tady z diskoték a troubících autobusů.


Pohled na letovisko Bali z místních kopců.

Je tu dobré koupání, ale v sezóně je na plážích trochu natřískáno (jsou relativně malé), takže je lepší chodit do skal (ale tam to zase není tak pohodlné). Pláží je v okolí asi pět, dvě větší písečné. Nad poslední pláží Evita je taverna, ve které dobře vaří. Z Bali je možné vyjít také na na vyhlídky, jedna je i s tavernou (dopoledne samozřejmě zavřená).

Po okolí se dají podnikat výlety i turistickým vláčkem (pár zastávek za 2 € nebo okruh za 5 €). Autobusem se dají podnikat výlety do Rethymnonu, Heraklionu a vnitrozemských městeček. Zrovna vnitrozemí kolem centrálního pohoří Ida mi připadá nejméně zasažené turisty, takže Bali je dobrý výchozí bod pro poznání Kréty. Autobus do Rethymna jezdí zhruba každou hodinu a jedna cesta stojí 3, 20 €, do Heraklionu o něco málo dráž.

Varianta názvu: Mpali. Řecky: Μπαλι. Spřežka mp se v řečtině čte jako B. Nepleťte si to s indonéským letoviskem Bali.

Co je poblíž Bali: nic moc, ale pro cestování autem po celé Krétě je to výborná lokalita. První zastávkou na východ může být Fodele, potom Agia Pelagia a Heraklion. Na východ můžete jet přes klášter Arkadi do údolí Amari nebo po severním pobřeží přes Rethymno dál.

Rethimno Bali Plakias Preveli Jezero Kournas Východní Kréta Střední Kréta Západní Kréta Mapa části Kréty v okolí Rethimna

 

Heraklion Knossos Chersonissos Stalida Malia Archanes Lassithi Jeskyně u Psichro Agia Pelagia Fodele Bali Svatyně Ida Zaros Gortys Festos Agia Triada Matala Tilisos Západní Kréta Východní Kréta Střední Kréta mapka centrální Kréty

České cestovky v letovisku Bali využívají tyto hotely: studia Posto, studia Kronos (Cronos), Lisa Mari, Penzion Rose, Zoe, Hotel Atali Village, Bali Blue Bay, Athina (apartnány a studia), Manos Palace, Xidas Garden, Gorgona, Bali Village, Akti Corali, Mythos Sofia a hotel Trulis.

Náhled hledání na invia.cz
Ubytování v Bali v nabídkách všech cestovek

 

Kréta > Cíle > Bali

Komentáře k této stránce - Bali na diskusním webu najih.cz

rady pro turisty, lenochy a dobrodruhy

kreta.rovnou.cz píše Yuhů, © 2004 - 2023, +420 732 746 901, info@rovnou.cz kontakt.