Kato Gouves


Původní zástavba a dráty


Moře v Gouves je mírné a vhodné na koupání

Kato Gouves je letovisko na severním pobřeží Kréty, nedaleko Heraklionu. Gouves je letovisko celkem průměrné, jezdí sem ale hodně českých cestovek. Jinak se tato oblast obvykle projíždí po dálnici, okolí se mi moc nelíbilo.

Na dovolené do Gouves jsem si napsal srovnávač cen.

Kousek od Kato Gouves je hora s bývalou americkou radarovou základnou a jejím radarům se říká "uši Mickey Mouse". Až k základně se dá dojít, pokud máte turistickou náturu. Je odsud dobrý rozhled.

Gouves je hezká vesnička dva kiláky od moře -- tedy od Kato Gouves. Ve vesničce jezdí úžasné vraky, mají tu zajímavě propletená dráty a příjemné hospůdky. Obzvlášť doporučuji místní víno. Na kopci směrem k americké základně jsou dva opuštěné benátské větrné mlýny.


Raketová základna s ušima Mickey-mouse

Náhled hledání na invia.cz
Ubytování v Gouves
v nabídkách všech cestovek na www.invia.cz

 

Heraklion Knossos Chersonissos Stalida Malia Archanes Lassithi Jeskyně u Psichro Agia Pelagia Fodele Bali Svatyně Ida Zaros Gortys Festos Agia Triada Matala Tilisos Západní Kréta Východní Kréta Střední Kréta mapka centrální Kréty


Gouves je starší vesnička


Typický exteriér hotelu

České cestovky v letovisku Gouves využívají tyto hotely: apartmány El Greco, Studia Pepi, Hotel Agrabella, Gouves Bay (záliv), Hotel Astir Beach, Stella Village, Hara Ilios, Apollo, Kalia, hotel Magda, Despo, Aphrodite beach, bungalovy Marina Beach, Lavris, Ilios Village, Gouves park, Maya Beach, Pantheon Palace.

Co je poblíž Gouves: pěšky se můžete vydat do vesničky Anno Gouves v kocích nebo můžete zkusit dojít přes pláž do sousedních letoviska Kokkini Hani či na druhou stranu (na východ) do Analipsi.  Autobusem můžete na západ dojet do hlavního města Heraklionu (a dál), na východ pak do městeček Chersonissos a Malia, kde jsou i mínojské vykopávky.


Standardní kostelík


Přístav s majákem


Pobřežní ulička v Gouves


Za humny začínají olivovníky a rumiště


Uši Mickey Mouse z dálnice, směrem od Kokkini Chani.

Kréta > Cíle > Kato Gouves

Komentáře k této stránce - Kato Gouves na diskusním webu najih.cz

rady pro turisty, lenochy a dobrodruhy

kreta.rovnou.cz píše Yuhů, © 2004 - 2023, +420 732 746 901, info@rovnou.cz kontakt.