Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Kato Gouves

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Kato Gouves

Maria Apartments

Maria Apartments

Řecko > Kréta > Analipsi Hotelové zařízení má3.5 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Maria Apartments hodnocení: 2.5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 27.10. Návrat: neděle 3.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 290 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Stella Village Hotel Bungalow

Stella Village Hotel Bungalow

Řecko > Kréta > Analipsi Hotelové zařízení má3.5 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Stella Village Hotel Bungalow hodnocení: 4.5 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 170 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 26.4. Návrat: neděle 3.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: další . Konečná cena 13 944 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Kalia

Kalia

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Kalia hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 6.5. Návrat: čtvrtek 14.5. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 249 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Stella Palace Resort & Spa

Hotel Stella Palace Resort & Spa

Řecko > Kréta > Analipsi Hotelové zařízení má5 hvězdiček hvězdičky. ***** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Stella Palace Resort & Spa hodnocení: 3.4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 10 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 26.4. Návrat: neděle 3.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: další . Konečná cena 16 956 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Europa Beach

Hotel Europa Beach

Řecko > Kréta > Analipsi Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Europa Beach hodnocení: 4.2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 27.10. Návrat: neděle 3.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 18 690 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Magda

Hotel Magda

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Magda hodnocení: 4.9 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 80 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 26.10. Návrat: sobota 2.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 20 390 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Kato Gouves

Letovisko Gouves leží v přímořské rovině mezi horami a mořem, nedaleko hlavního města Kréty Heraklionu. Nejde o žádné moderní středisko, aglomerace tvořená hotýlky a starší vesnicí je spíše ospalá. Pobřeží je místy s malými útesy, ale jinak se podél Gouves táhne dlouhá písečná pláž (však se tomuto úseku pobřeží říká Krétská riviéra).

Gouves je ideální místo, pokud si chcete Krétu procestovat autobusem, protože spoje do Heraklionu jezdí často a z Heraklionu navazují všechny ostatní směry. Půda v letovisku Gouves má načervenalou barvu, jak se z horských vápenců vyluhují železité sloučeniny. Asi dva kilometry jižně od letoviska, kousek od městečka Gouves, prochází hlavní krétská dálnice.

Další informace o letovisku Kato Gouves

Analipsi

Analipsi (též Analipsis) je turistické letovisko u staré vesničky Analipsi na severním pobřeží Kréty a jen dva kilometry na východ od Kato Gouves. Nachází se u dlouhých pláží, kterým se říká krétská riviera. Dále na východě je Chersonissos.

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .