Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Kato Gouves

Aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Kato Gouves

Kasapakis

Kasapakis

Řecko > Kréta > Analipsi Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 19.9. Návrat: čtvrtek 26.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 14 393 Kč recenze pobytu detaily nabídky
John Mary

John Mary

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu John Mary hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 30 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 20.9. Návrat: čtvrtek 26.9. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 590 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Rena Apartments

Rena Apartments

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 17.8. Návrat: sobota 24.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Bratislava . Konečná cena 16 234 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Despo

Despo

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Despo hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pátek 27.9. Návrat: čtvrtek 3.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 16 690 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Cosmi Apartments

Cosmi Apartments

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 13.9. Návrat: pondělí 23.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 17 090 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Apartmány Maria

Apartmány Maria

Řecko > Kréta > Analipsi Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Apartmány Maria hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 29.9. Návrat: neděle 6.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 17 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Kato Gouves

Letovisko Gouves leží v přímořské rovině mezi horami a mořem, nedaleko hlavního města Kréty Heraklionu. Nejde o žádné moderní středisko, aglomerace tvořená hotýlky a starší vesnicí je spíše ospalá. Pobřeží je místy s malými útesy, ale jinak se podél Gouves táhne dlouhá písečná pláž (však se tomuto úseku pobřeží říká Krétská riviéra).

Gouves je ideální místo, pokud si chcete Krétu procestovat autobusem, protože spoje do Heraklionu jezdí často a z Heraklionu navazují všechny ostatní směry. Půda v letovisku Gouves má načervenalou barvu, jak se z horských vápenců vyluhují železité sloučeniny. Asi dva kilometry jižně od letoviska, kousek od městečka Gouves, prochází hlavní krétská dálnice.

Další informace o letovisku Kato Gouves

Analipsi

Analipsi (též Analipsis) je turistické letovisko u staré vesničky Analipsi na severním pobřeží Kréty a jen dva kilometry na východ od Kato Gouves. Nachází se u dlouhých pláží, kterým se říká krétská riviera. Dále na východě je Chersonissos.

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz .