Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Kato Gouves

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Anelin Clever

Anelin Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotel má hvězdičky. Návštěvníci dávají hotelu Anelin Clever hodnocení: 3.4 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 120 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: středa 9.10 Návrat: středa 16.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 7 690 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Nirever Apartments Clever

Nirever Apartments Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotel má hvězdičky. Návštěvníci dávají hotelu Nirever Apartments Clever hodnocení: 3.4 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 700 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: středa 19.6 Návrat: středa 26.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 7 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Villa Maria Aparthotel Clever

Villa Maria Aparthotel Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Villa Maria Aparthotel Clever hodnocení: 4 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 250 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: pátek 4.10 Návrat: pátek 11.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 390 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Rena Apartments

Rena Apartments

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotel má 3 hvězdičky. *** hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 22.9 Návrat: neděle 29.9 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Cena včetně všech poplatků 8 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Cosmi Apartments

Cosmi Apartments

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Cosmi Apartments hodnocení: 3.8 / 5. hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 22.9 Návrat: neděle 29.9 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Cena včetně všech poplatků 9 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Sweet Memory Apartments

Sweet Memory Apartments

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotel má 4 hvězdičky. **** hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 100 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 22.9 Návrat: neděle 29.9 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Cena včetně všech poplatků 9 590 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Kato Gouves

Letovisko Gouves leží v přímořské rovině mezi horami a mořem, nedaleko hlavního města Kréty Heraklionu. Nejde o žádné moderní středisko, aglomerace tvořená hotýlky a starší vesnicí je spíše ospalá. Pobřeží je místy s malými útesy, ale jinak se podél Gouves táhne dlouhá písečná pláž (však se tomuto úseku pobřeží říká Krétská riviéra).

Gouves je ideální místo, pokud si chcete Krétu procestovat autobusem, protože spoje do Heraklionu jezdí často a z Heraklionu navazují všechny ostatní směry. Půda v letovisku Gouves má načervenalou barvu, jak se z horských vápenců vyluhují železité sloučeniny. Asi dva kilometry jižně od letoviska, kousek od městečka Gouves, prochází hlavní krétská dálnice.

Další informace o letovisku Kato Gouves

Analipsi

Analipsi (též Analipsis) je turistické letovisko u staré vesničky Analipsi na severním pobřeží Kréty a jen dva kilometry na východ od Kato Gouves. Nachází se u dlouhých pláží, kterým se říká krétská riviera. Dále na východě je Chersonissos.

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .