Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Kréta All Inclusive

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Kavros Beach

Kavros Beach

Řecko > Kréta > Kavros Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Kavros Beach hodnocení: 3.1 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, hotel je přímo u pláže Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: neděle 16.6 Návrat: pondělí 24.6 Délka zájezdu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 890 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Simple Hotel Hersonissos Blue

Simple Hotel Hersonissos Blue

Řecko > Kréta > Chersonissos Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Simple Hotel Hersonissos Blue hodnocení: 1.1 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 100 m Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 17.6 Návrat: neděle 23.6 Délka zájezdu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 9 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Comfort Malievi Aparthotel

Comfort Malievi Aparthotel

Řecko > Kréta > Anissaras Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Comfort Malievi Aparthotel hodnocení: 3 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 400 m Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: úterý 18.6 Návrat: úterý 25.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Bratislava . Cena včetně všech poplatků 9 790 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Amuse

Amuse

Řecko > Kréta > Chersonissos Hotel má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Amuse hodnocení: 3.2 / 5. hotel má vlastní bazén, hotel je přímo u pláže Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: neděle 13.10 Návrat: neděle 20.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 9 930 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Mylos Apartments Clever

Mylos Apartments Clever

Řecko > Kréta > Anissaras Hotel má hvězdičky. Návštěvníci dávají hotelu Mylos Apartments Clever hodnocení: 3.4 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 400 m Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: středa 9.10 Návrat: středa 16.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 9 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hersonissos Sun

Hersonissos Sun

Řecko > Kréta > Chersonissos Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Hersonissos Sun hodnocení: 2 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 400 m Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: pátek 27.9 Návrat: pátek 4.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 10 190 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Co znamená All Inclusive

Otrocký překlad sousloví "all inclusive" znamená "vše zahrnuto". V praxi All Inclusive znamená, že máte bezplatné jídlo, pití a některé alkoholické nápoje. Konkrétní složení jídel a nápojů se může velmi lišit hotel od hotelu, takže je vždycky dobré pečlivě číst popis zájezdu a recenze hotelu. V některých hotelích je běžné mít v rámci all inclusive opravdu vše v ceně a kdykoliv, jinde je podávání bezplatného jídla omezeno na určitý čas, typicky na dobu snídaně, oběda a večeře. V hotelových restauracích, kde pití roznášejí číšníci, je běžné dávat jim spropitné nebo za pití znovu platit. Balené nealkoholické a alkoholické nápoje je zvykem podávat na barech, u kterých může být fronta. Také se může stát, že do all inclusive programu patří jenom některé bary v hotelovém areálu, zatímco u jiných (hlavně to bývají bary u pláže nebo bazénu) jsou normální bary pro veřejnost, u kterých se platí.

Kvůli vysoké ceně lihovin do programu All Inclusive obvykle nepatří značkové alkoholické nápoje. Kdo rád pije, měl by hledat nabídku hotelů s tak zvaným Ultra All Inclusive. Do Ultra All Inclusive programů občas také patří služby hotelu jako jsou například masáže nebo přístup na sportoviště. O konkrétní definici Ultra All Inclusive se opět musíte pečlivě informovat u cestovky nebo v popisu hotelu, protože to všude může znamenat něco trochu jiného.

Ve větších hotelích je běžné, že jsou hosté při příjezdu označováni náramkem určité barvy, aby bylo zřejmé, na jaký program mají nárok.

 

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .