Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Adelianos Kampos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Adelianos Kampos

Hotel Maravel Land

Hotel Maravel Land

Řecko > Kréta > Adelianos Kampos Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Maravel Land hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 10 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: neděle 24.5. Návrat: neděle 31.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 190 Kč recenze pobytu další termíny
Solimar Dias Hotel

Solimar Dias Hotel

Řecko > Kréta > Adelianos Kampos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Solimar Dias Hotel hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 7.6. Návrat: neděle 14.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: další Katovice . Konečná cena 11 244 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Dias Solimar

Hotel Dias Solimar

Řecko > Kréta > Adelianos Kampos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Dias Solimar hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 120 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 25.5. Návrat: pondělí 1.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 590 Kč recenze pobytu další termíny
Katrin Hotel And Bungalows

Katrin Hotel And Bungalows

Řecko > Kréta > Adelianos Kampos Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Katrin Hotel And Bungalows hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 16.5. Návrat: sobota 23.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 590 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazily se 4 termíny.

Adelianos Kampos

Turistické letovisko s obchůdky a úžasnou dlouhou pláží. Pláž je mělká, a tak se voda už v květnu krásně vyhřeje. Kilometry dlouhých pláží jsou místy přerušovány malými útesy. Na dohled je silueta historické pevnosti v Rethymnu. Místní hotely leží téměř všechny přímo u moře a poskytují svým hostům lehátka na pláži zdarma včetně blízkého bazénu a sprchy se sladkou vodou.

Někdy se uvádí jako Adelianos Kambos.

Další informace o Adelianos Kampos

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.