Adelianos Kampos

Adelianos Kampos je plážové letovisko asi deset kilometrů východně od krásného města Rethymno. Adelianos Kampos srůstá v jednu pobřežní aglomeraci s letoviskem Platanias (nebo též Platanes) a pak i se samotným Rethymnem.

Toto letovisko se vyplatí zvolit za cíl dovolené, pokud

  • máte rádi pláže a rádi se na nich válíte
  • chcete po ostrově cestovat autobusem

Pláže na Adelianos Kampos mi přišly velmi dobré, zajímavé a klidné. Hotely, které leží přímo u moře, poskytují lehátka zdarma. Na pláži před každým hotelem je sprcha se sladkou vodou.


Potěšila mě přeslička rostoucí v nezastavěných průchodech k moři


V dálce je vidět pevnost Rethymno


Každý pobřežní hotel má svá lehátka a slunečníky zdarma

Hotely v Adelianos Kampos se jako všude na severním pobřeží Kréty lepí kolem hlavní silničky, což je i zdejší hlavní chodník. Přišlo mi zde docela rušno. Dál od moře stojí hotýlky horší kategorie. Ty hodně vzdálené už mohou mít problémy se zdejší transostrovní dálnicí. Z toho vyplývají nevýhody letoviska. Kdy do Adelianos Kampos na dovolenou nevolit:

  • rádi chodíte na procházdy (tady není kam, jenom kolem hotelů)
  • máte rádi klid (tady troubí motorky a hučí vzdálená dálnice)

Ale co jsem si všimnul, tak u moře už ruch není znát. A také je třeba říct, že podobná letoviska kolem Malie jsou mnohem rušnější (víc turistů a nedostavěná dálnice).

Varianty názvu Adelianos Kampos: Adelianos Kambos (to nejčastěji), Pigianos Kampos, Pigianos Kambos, Arkadi Beach, Platanias Beach. Zájezdy najdete často označené jako Rethymno nebo Rethimno. Celá lokalita se někdy nazývá též Platanes. Obcí s názvem Platanes je ale na Krétě více, proto raději používám název Adelianos Kampos.

Rethimno Bali Plakias Preveli Jezero Kournas Východní Kréta Střední Kréta Západní Kréta Mapa části Kréty v okolí Rethimna

České cestovky v letovisku Adelianos Kampos využívají tyto hotely: Aparthotel Edem Beach, Jo-an beach, Kathrin Beach, Golden Beach, Maravel Land, Hotel Dias, Sea Front, Orion, Maravel Sky. Je tedy vidět, že to jsou převážně různé beaches (pláže), což odpovídá poloze letoviska v úzkém pruhu podél moře.


Boční ulička


Parkoviště mezi bloky hotelů


Hlavní pobřežní silnice je tepnou Adelianos Kampos


Květiny mezi hotely

Dovolená v Adelianos Kampos

Komentáře k této stránce - Adelianos Kampos na diskusním webu najih.cz

Kréta > Cíle > Adelianos Kampos
rady pro turisty, lenochy a dobrodruhy

kreta.rovnou.cz píše Yuhů, © 2004 - 2023, +420 732 746 901, info@rovnou.cz kontakt.