Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Matala

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Matala

Fragiskos

Fragiskos

Řecko > Kréta > Matala Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Fragiskos hodnocení: 3.8 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: středa 13.5. Návrat: čtvrtek 21.5. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 926 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Zafiria

Hotel Zafiria

Řecko > Kréta > Matala Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Zafiria hodnocení: 4.5 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 1.6. Návrat: neděle 7.6. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 390 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Matala Bay

Hotel Matala Bay

Řecko > Kréta > Matala Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Matala Bay hodnocení: 4.1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: čtvrtek 4.6. Návrat: středa 10.6. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 790 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazily se 3 termíny.

Matala

Matala je odlehlé letovisko na jižním pobřeží Kréty uprostřed skal. Kromě příjemné pláže a taveren je Matala zajímavá tím, že sem jezdí hodně turistů ze severního pobřeží na výlet, aby se podívali na slavnou pláž Hippies, kteří zde bydleli v sedmdesátých letech a letovisko proslavili. To trochu tlačí nahoru ceny ubytování, ale na druhou stranu je vesnička příjemně rušná, takže zde vždycky najdete příjemný obchůdek, tavernu či dokonce dobře zásobené knihkupectví. Přímo v Matale jsou za zajímavost považovány komůrky vytesané v římském období do skal. Původně to byly hroby, ale od středověku až do nedávna se v nich bydlelo nebo sloužily jako sklady.

Z Mataly se dají podnikat výlety autobusem do nedalekých minojských paláců Faistos a Agia Triada, což jsou vykopávky ležící obě na opačných stranách téhož kopce. Nebo se dají obejít skály a podniknout výpravu na odlehlou Red Beach či severně na velkou a liduprázdnou pláž Kommos.

Další informace o letovisku Matala

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.