Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Amoudara

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Amoudara

V databázi nejsou žádné zájezdy vyhovující zvoleným parametrům. Možná je na tuto lokalitu moc brzo nebo pozdě nebo náhodou není nic v nabídce. Zkuste jinou lokalitu nebo méně omezení.

Zobrazilo se 0 termínů.

Amoudara

Jako Amoudara se označuje pruh pláží mezi hlavním krétským městem Heraklionem a začínajícími středokrétskými kopci asi 15 km západně. Kromě lacinějších turistických ubytovacích zařízení zde stojí také elektrárna. Různé prameny se rozcházejí v tom, zda elektrárna má nebo nemá vliv na okolní prostředí.

Z Amoudary se dá snadno navštěvovat město Heraklion (Iraklio) nebo chodit na procházky do místních křovin či za dálnici do kopců. Autobusové spojení s hlavním městem a po přestupu dál do "vnitrozemí" ostrova je výtečné, takže Amoudaru doporučuju všem, kdo chtějí po Krétě zejména cestovat. I půjčoven automobilů tu najdete dost, takže si budete moci vybrat tu nejvýhodnější.

Procházky po okolí se dají podnikat mezi zdejšími rodinnými domy. Amoudara je předměstí Heraklionu, takže tu bydlí zámožnější třída Řeků pracujících v hlavním městě ostrova. Dojít se dá až k jezírku Almiros, což je zvláštní pramen ponorné říčky vytékající z hor. Jezírko má překvapivě jasně modré dno a obsahuje brakickou vodu, protože se říčka někde v hloubce trochu míchá s mořskou vodou..

Další informace o letovisku Amoudara

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.