Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Stalida

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Maria Lambis Apartments

Maria Lambis Apartments

Řecko > Kréta > Stalida Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Maria Lambis Apartments hodnocení: 5 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 500 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 20.10 Návrat: sobota 26.10 Délka zájezdu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 890 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Alkyonides

Alkyonides

Řecko > Kréta > Stalida Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Alkyonides hodnocení: 2.4 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, hotel je přímo u pláže Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: pátek 21.6 Návrat: pátek 28.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 911 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Athena Apartments

Athena Apartments

Řecko > Kréta > Stalida Hotel má 3 hvězdičky. *** hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 400 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 20.10 Návrat: sobota 26.10 Délka zájezdu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Iraklis

Iraklis

Řecko > Kréta > Stalida Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Iraklis hodnocení: 3.6 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 350 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: pátek 13.9 Návrat: pátek 20.9 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 9 090 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Irida Apartments

Irida Apartments

Řecko > Kréta > Stalida Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Irida Apartments hodnocení: 4.1 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 150 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 20.10 Návrat: sobota 26.10 Délka zájezdu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 9 390 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Knossos Studios

Knossos Studios

Řecko > Kréta > Stalida Hotel má 3 hvězdičky. *** hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 200 m Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 20.10 Návrat: sobota 26.10 Délka zájezdu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 9 790 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Stalida

Pobřežní letovisko Stalida leží velmi blízko letoviska Malie, a z druhé strany je blízko Chersonissos. Stalida je úzký pruh zástavby mezi krásným teplým mořem a kopci jménem Selena Oros. Letovisko je hodně rušné, protože sem míří hodně německých a českých cestovek. Úroveň hotelů je různá, mírně nad krétským průměrem.

Ze Stalidy se dají podnikat zajímavé výlety za archeologií do Malie. Každou chvíli jezdí také autobus do nedalekého hlavního města Heraklionu (stojí asi 2 €), odkud se dá cestovat dál, například do Knósu.

Lehátka na pláži jsou za poplatek, ale neznám ve Stalidě hotel, který by neměl vlastní dobrý bazén s bezplatnými lehátky. Pláž je čistá, přerušovaná občas malými útesy, moře je mělké a teplé.

Stalida má dva názvy (v obou typech spisovné řečtiny se liší) - Stalis i Stalida = Σταλίδα.

Další informace o letovisku Stalida

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .