Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Ierapetra

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Ierapetra

Apartmánový Dům Gialos

Apartmánový Dům Gialos

Řecko > Kréta > Ierapetra Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Apartmánový Dům Gialos hodnocení: 2 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 3.10. Návrat: sobota 10.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 690 Kč recenze pobytu další termíny
Apartmánový Dům Theodora

Apartmánový Dům Theodora

Řecko > Kréta > Makris Gialos Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Apartmánový Dům Theodora hodnocení: 2 / 5. díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 3.10. Návrat: sobota 10.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 490 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Petra Mare

Hotel Petra Mare

Řecko > Kréta > Ierapetra Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Petra Mare hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pátek 2.10. Návrat: pátek 9.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 480 Kč recenze pobytu další termíny
Chc Coriva Beach

Chc Coriva Beach

Řecko > Kréta > Ierapetra Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Chc Coriva Beach hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: sobota 17.10. Návrat: sobota 24.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 18 990 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazily se 4 termíny.

Ierapetra

Městečko na jižním pobřeží východní Kréty tvoří centrum pro několik pobřežních letovisek, které pokračují dál na východ (zejména Makrigialos). Pobyt v okolí Iearapetry je velmi příjemný, protože je zde velký klid. Na jaře bývá moře chladnější. Pláže mají černý písek nebo oblázky a do moře se svažují rychle. Čistota moře byla oceněna mezinárodním oceněním modrou vlajkou. Ierapetra poskytuje vše, co je potřeba k trávení příjemné dovolené, pokud vám ovšem nevadí, že jde v porovnání se severokrétskými megaletovisky o menší a klidnější místo. Ierapetra je kromě turistického centra hlavně normálním městem. Zdejší obyvatelstvo hodně pracuje v zemědělství (na svazích kopců se pěstují banány a rajčata v obřích fóliovnících).

Další informace o letovisku Ierapetra

Makris Gialos

Ospalé východokrétské letovisko na jižním pobřeží. Pravděpodobně nejvýchodnější krétské místo, kam si z Čech můžete zakoupit ubytování. Makrigialos vzniklo spojením dvou vesniček Makrigialos a Analipsi. Velmi dlouhá a mělká písečná pláž přitahuje turisty i investory, takže se zde celkem hodně staví. Za zdůraznění stojí mělkost pláže, což na jižním pobřežím Kréty není běžné. Pruh pláží (ale často kamenitých) se táhne daleko na západ až do Ierapetry, takže obě letoviska do jisté míry splývají.

Autobusové spojení s Iearapetrou nebo se severně položenou Sithií je relativně řídké.

Další informace o letovisku Makrigialos

makrigiali-villa.jpgmakrigialos-nabrezi.jpg

Podobné lokality v jiných zemích: Egejská Riviéra, Fuerteventura, Marsa Alam, Algarve, Ierapetra, Olympská riviéra, Monastir

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.