Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Agios Nikolaos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Agios Nikolaos

Santa Marina

Santa Marina

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Santa Marina hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 65 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 6.10. Návrat: neděle 13.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Cretan Village Hotel

Cretan Village Hotel

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 30 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 20.9. Návrat: pátek 27.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 782 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hermes Malia Hotel

Hermes Malia Hotel

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotelové zařízení má1 hvězdičku hvězdičky. * Návštěvníci dávají pobytu Hermes Malia Hotel hodnocení: 2.6 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 28.9. Návrat: sobota 5.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava Bratislava Košice . Konečná cena 13 088 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Mistral Mare

Mistral Mare

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Mistral Mare hodnocení: 3.2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 29.9. Návrat: neděle 6.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 13 790 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Mistral Bay

Hotel Mistral Bay

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Mistral Bay hodnocení: 3 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 22.9. Návrat: neděle 29.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 13 790 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Alantha Apartments

Alantha Apartments

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 29.9. Návrat: neděle 6.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 13 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Agios Nikolaos

Třetí největší město Kréty je vyhledávaným turistickým cílem. Bílé domky na příkrých srázech obklopují někdejší sladkovodní jezero Voulismeni, které tak tvoří tiché jádro města. Ceny přímo v centru jsou velmi vysoké, ale směrem vzhůru nebo dál kolem moře rychle klesají. Ačkoli je síť ulic pravoúhlá, mnoho uliček je tvořeno schodišti namísto silnic. V okolí Agios Nikolaos je méně pláží, ale místní hotýlky mohou nabídnout nádherné výhledy na okolní kopce a příjemné koupání v zálivu Mirabello.

Název města Agios Nikolaos znamená Svatý Mikuláš (tedy Nikola). Někdy se zapisuje jako Aghios Nikolaos.

Agios Nikolaos je výborné výchozí místo pro prozkoumávání východní a střední Kréty. Můžete se vydat na východ do starého města Sithia, na úplnou východní špičku ostrova na pláž Vai nebo do minojského paláce Kato Zakros. Koupat se cestou můžete u Ierapetry. Druhým směrem na západ je za horami velmi zajímavá planina Lashiti s Diovou jeskyní.

Další informace o letovisku Agios Nikolaos

Podobné lokality v jiných zemích: Side, Sozopol, Gran Canaria, Agios Nikolaos, Sarti

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .