Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Agios Nikolaos

Aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Agios Nikolaos

Apollon

Apollon

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Apollon hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 6.10. Návrat: neděle 13.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Katovice . Konečná cena 14 651 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Kitro Beach

Kitro Beach

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 8.9. Návrat: neděle 15.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava Katovice . Konečná cena 17 056 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Mistral Bay

Mistral Bay

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Mistral Bay hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 1.9. Návrat: neděle 8.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava Pardubice Bratislava . Konečná cena 17 090 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Faedra Beach

Faedra Beach

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 22.9. Návrat: neděle 29.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava Pardubice Bratislava . Konečná cena 17 099 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Elpida Village

Elpida Village

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Elpida Village hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 800 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 25.8. Návrat: neděle 1.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava Pardubice Bratislava . Konečná cena 17 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Santa Marina Unique (Ex. Bomo Santa Marina)

Santa Marina Unique (Ex. Bomo Santa Marina)

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 65 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 22.9. Návrat: neděle 29.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava Katovice . Konečná cena 18 582 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Agios Nikolaos

Třetí největší město Kréty je vyhledávaným turistickým cílem. Bílé domky na příkrých srázech obklopují někdejší sladkovodní jezero Voulismeni, které tak tvoří tiché jádro města. Ceny přímo v centru jsou velmi vysoké, ale směrem vzhůru nebo dál kolem moře rychle klesají. Ačkoli je síť ulic pravoúhlá, mnoho uliček je tvořeno schodišti namísto silnic. V okolí Agios Nikolaos je méně pláží, ale místní hotýlky mohou nabídnout nádherné výhledy na okolní kopce a příjemné koupání v zálivu Mirabello.

Název města Agios Nikolaos znamená Svatý Mikuláš (tedy Nikola). Někdy se zapisuje jako Aghios Nikolaos.

Agios Nikolaos je výborné výchozí místo pro prozkoumávání východní a střední Kréty. Můžete se vydat na východ do starého města Sithia, na úplnou východní špičku ostrova na pláž Vai nebo do minojského paláce Kato Zakros. Koupat se cestou můžete u Ierapetry. Druhým směrem na západ je za horami velmi zajímavá planina Lashiti s Diovou jeskyní.

Další informace o letovisku Agios Nikolaos

Podobné lokality v jiných zemích: Side, Sozopol, Gran Canaria, Agios Nikolaos, Sarti, Mahdia

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz .