Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Agios Nikolaos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Santa Marina

Santa Marina

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Santa Marina hodnocení: 3.8 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 65 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: neděle 20.10 Návrat: sobota 26.10 Délka zájezdu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 10 090 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Apollon Hotel

Apollon Hotel

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Apollon Hotel hodnocení: 4.3 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 150 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: sobota 5.10 Návrat: sobota 12.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 10 390 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hotel Elpida Village

Hotel Elpida Village

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Hotel Elpida Village hodnocení: 4.4 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 800 m Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: neděle 16.6 Návrat: pondělí 24.6 Délka zájezdu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 11 380 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Havania Apartments

Havania Apartments

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotel má 3 hvězdičky. *** hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 22.9 Návrat: neděle 29.9 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Cena včetně všech poplatků 11 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hermes Malia Hotel

Hermes Malia Hotel

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotel má 1 hvězdičky. * Návštěvníci dávají hotelu Hermes Malia Hotel hodnocení: 2.6 / 5. hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: sobota 28.9 Návrat: sobota 5.10 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava Bratislava Košice . Cena včetně všech poplatků 13 027 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Mistral Bay Agios Nikolaos

Mistral Bay Agios Nikolaos

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Mistral Bay Agios Nikolaos hodnocení: 2.9 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 100 m Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: pátek 20.9 Návrat: pátek 27.9 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 13 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Agios Nikolaos

Třetí největší město Kréty je vyhledávaným turistickým cílem. Bílé domky na příkrých srázech obklopují někdejší sladkovodní jezero Voulismeni, které tak tvoří tiché jádro města. Ceny přímo v centru jsou velmi vysoké, ale směrem vzhůru nebo dál kolem moře rychle klesají. Ačkoli je síť ulic pravoúhlá, mnoho uliček je tvořeno schodišti namísto silnic. V okolí Agios Nikolaos je méně pláží, ale místní hotýlky mohou nabídnout nádherné výhledy na okolní kopce a příjemné koupání v zálivu Mirabello.

Název města Agios Nikolaos znamená Svatý Mikuláš (tedy Nikola). Někdy se zapisuje jako Aghios Nikolaos.

Agios Nikolaos je výborné výchozí místo pro prozkoumávání východní a střední Kréty. Můžete se vydat na východ do starého města Sithia, na úplnou východní špičku ostrova na pláž Vai nebo do minojského paláce Kato Zakros. Koupat se cestou můžete u Ierapetry. Druhým směrem na západ je za horami velmi zajímavá planina Lashiti s Diovou jeskyní.

Další informace o letovisku Agios Nikolaos

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště Chania (CHQ) a Heraklion (HER). Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .