Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Kréta z Pardubic

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do destinace Kréta jen z letiště Pardubice

Horizon Beach

Horizon Beach

Řecko > Kréta > Plakias Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 3.6. Návrat: středa 10.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava Pardubice . Konečná cena 13 969 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Village Panorama

Village Panorama

Řecko > Kréta > Agia Pelagia Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Village Panorama hodnocení: 3.8 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 10.6. Návrat: středa 17.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava Pardubice . Konečná cena 14 349 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Kalia Beach

Hotel Kalia Beach

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Kalia Beach hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 17.6. Návrat: středa 24.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava Pardubice . Konečná cena 15 009 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Elpida Village

Hotel Elpida Village

Řecko > Kréta > Agios Nikolaos Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Elpida Village hodnocení: 4.4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 800 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 10.6. Návrat: středa 17.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava Pardubice . Konečná cena 15 099 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Jo An Beach

Jo An Beach

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Jo An Beach hodnocení: 4.5 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: úterý 16.6. Návrat: úterý 23.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 16 301 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Xidas Garden

Xidas Garden

Řecko > Kréta > Bali Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Xidas Garden hodnocení: 4.6 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: úterý 9.6. Návrat: úterý 16.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 17 372 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Kréta z Pardubic

V roce 2019 na Krétu z Pardubic nic nelétá. Je to částečně způsobeno tím, že po uzemnění letadel Boeing 737 Max není na charterové lety dost letadel. V dalších letech to může být lepší. V roce 2018 se z Pardubic na Krétu létalo.

Délka letu z Pardubic na Krétu je přibližně 2 hodiny 30 minut.

Letecky z Pardubic

V létě 2020 se z Pardubic na dovolenou létá velmi málo. Protože je po uzemnění Boeingu 737 Max v provozu málo letadel, přestal SmartWings na jaře 2019 létat z Pardubic a lety obnovuje velmi pomalu. To znamená, že ani cestovní kanceláře, které běžně používající Pardubice jako start dovolené, nemůžou z Pardubic moc nabídnout. Nikdo přesně neví, kdy a jak se to změní. V létě 2019 se z Pardubic létalo jen do Bulharska.

Z mezinárodního letiště v Pardubicích létají na dovolenou charterové spoje. Každý rok může být situace jiná, ale v roce 2020 se létá zejména do destinací Burgas (Bulharsko), Antalya (Turecká riviéra) a na řecké ostrovy. Kromě SmartWings v Pardubicích operují letecké společnosti Flypgs a Onurair. Letiště má kód PED a ročně odbaví do 200 tisíc pasažérů.

Moderní terminál pardubického letiště nese jméno Terminál Jana Kašpara. Funguje od ledna 2018. Leží na jih od Pardubic, ve čtvrti Popkovice.

Doprava na letiště

  • Přímo na terminál se dá dostat od nádraží Pardubice autobusem číslo 90, může se platit SMS jízdenkou. Ve všední den jede 8 spojů (první v 7.50, poslední v 19.00) a během víkendu 3 spoje večer. Řídí se to odletem pravidelné linky Ryanair.
  • Na zastávku Letiště jezdí spojů výrazně více (8, 88, 23, 14, 24 a 25) a častěji, ale zastávka Letiště je u starého vjezdu a od nového terminálu je zhruba 1 km. Dojít se to dá, ale s kufrem žádná sranda, nechte si časovou rezervu.
  • Alternativou je od nádraží taxi společnosti Taxi GT, mělo by stát do stovky.
Odlety z Pardubic do dalších zemí: do Turecka, do Bulharska, do Egypta, na Krétu, do Tuniska

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.