Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Kréta z Pardubic

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do destinace Kréta jen z letiště Pardubice

Jo An Beach

Jo An Beach

Řecko > Kréta > Rethymno Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Jo An Beach hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: úterý 13.7. Návrat: úterý 20.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 17 047 Kč recenze pobytu další termíny
Cactus Beach

Cactus Beach

Řecko > Kréta > Stalida Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Cactus Beach hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: úterý 7.9. Návrat: úterý 14.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 20 685 Kč recenze pobytu další termíny
Vantaris Palace

Vantaris Palace

Řecko > Kréta > Georgioupolis Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Vantaris Palace hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: úterý 15.6. Návrat: úterý 22.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 22 185 Kč recenze pobytu další termíny
Knossos Beach Bungalows And Suites

Knossos Beach Bungalows And Suites

Řecko > Kréta > Kokkini Hani Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Knossos Beach Bungalows And Suites hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: úterý 6.7. Návrat: úterý 13.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 22 995 Kč recenze pobytu další termíny
Ikaros Beach Luxury Resort And Spa

Ikaros Beach Luxury Resort And Spa

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Ikaros Beach Luxury Resort And Spa hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: úterý 24.8. Návrat: úterý 31.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 27 432 Kč recenze pobytu další termíny
Arina Beach

Arina Beach

Řecko > Kréta > Kokkini Hani Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Arina Beach hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: úterý 20.7. Návrat: úterý 27.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 31 867 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Kréta z Pardubic

V roce 2020 se na Krétu z Pardubic pravděpodobně nic nelétá. V prosinci to vypadalo, že se létat bude, v lednu už to zase nevypadá. Jestli se další lety přidají, bude záležet na dostupnosti letadel. Pokud výše uvádím zájezdy na Krétu dostupné z Pardubic, může jít o neaktuální data.

2019 na Krétu z Pardubic nic nelétalo. Bylo to částečně způsobeno tím, že po uzemnění letadel Boeing 737 Max nebylo na charterové lety dost letadel. V roce 2020 se s návratem Boeingu 737 Max počítá, takže už se lety plánují. V dalších letech to může být lepší.

Délka letu z Pardubic na Krétu je přibližně 2 hodiny 40 minut.

 

Letecky z Pardubic

V létě 2020 se z Pardubic na dovolenou létá docela málo. Protože je po uzemnění Boeingu 737 Max v provozu málo letadel, přestal SmartWings na jaře 2019 létat z Pardubic a lety obnovuje velmi pomalu. To znamená, že ani cestovní kanceláře, které běžně používají Pardubice jako start dovolené, nemůžou z Pardubic moc nabídnout. Nikdo přesně neví, kdy a jak se to změní. V létě 2019 se z Pardubic létalo jen do Bulharska. V létě 2020 se bude létat:

  • do Bulharska (Burgas od 12.6.)
  • do Turecka (Antalya od 13.6.)
  • do Španělska
  • do Řecka (Kréta od 9.6., Rhodos od 8.6.)

Z mezinárodního letiště v Pardubicích létají na dovolenou charterové spoje. Každý rok může být situace jiná, ale v roce 2020 se létá zejména do destinací Burgas (Bulharsko), Antalya (Turecká riviéra) a na řecké ostrovy. Kromě SmartWings v Pardubicích operují letecké společnosti Flypgs, Ryanair a Onurair. Letiště má kód PED a ročně odbaví do 200 tisíc pasažérů.

Moderní terminál pardubického letiště nese jméno Terminál Jana Kašpara. Funguje od ledna 2018. Leží na jih od Pardubic, ve čtvrti Popkovice.

Doprava na letiště Pardubice

  • Přímo na terminál se dá dostat od nádraží Pardubice autobusem číslo 90, může se platit SMS jízdenkou. Ve všední den jede 8 spojů (první v 7.50, poslední v 19.00) a během víkendu 3 spoje večer. Řídí se to odletem pravidelné linky Ryanair.
  • Na zastávku Letiště jezdí spojů výrazně více (8, 88, 23, 14, 24 a 25) a častěji, ale zastávka Letiště je u starého vjezdu a od nového terminálu je zhruba 1 km. Dojít se to dá, ale s kufrem žádná sranda, nechte si časovou rezervu.
  • Alternativou je od nádraží taxi společnosti Taxi GT, mělo by stát do stovky.
Odlety z Pardubic do dalších zemí: do Turecka, do Bulharska, do Egypta, na Krétu, do Tuniska

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.