Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Platanias

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Platanias

Castello Bianco Hotel

Castello Bianco Hotel

Řecko > Kréta > Platanias Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Castello Bianco Hotel hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 1.10. Návrat: pátek 8.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 839 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Chrisselen

Chrisselen

Řecko > Kréta > Platanias Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Chrisselen hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 15.9. Návrat: sobota 25.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Nefeli

Hotel Nefeli

Řecko > Kréta > Platanias Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Nefeli hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: neděle 16.5. Návrat: neděle 23.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 790 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Venus Beach Hotel

Venus Beach Hotel

Řecko > Kréta > Platanias Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Venus Beach Hotel hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: sobota 16.10. Návrat: sobota 23.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 807 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Minos Mare

Hotel Minos Mare

Řecko > Kréta > Platanias Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Minos Mare hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 9.6. Návrat: středa 16.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 15 790 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 5 termínů.

Platanias

Platanias je jedno z typických moderních turistických letovisek Kréty. Leží u teplého moře s krásnou dlouhou mělkou pláží naproti jednomu z větších ostrůvků. Platanias leží relativně hodně na západě Kréty. Do města Chania, historického centra západní Kréty, je to 10 km na východ, autobusy tam jezdí každou chvíli. V Platanias najdete hodně řeckých taveren, ale i barů západního stylu.

Dá se celkem dobře chodit na procházky na sever mezi olivovníky, za dálnicí je příroda ještě trochu zajímavější (západ Kréty je zelenější než zbytek ostrova). Nebo si můžete prohlédnout místní pevnost. Velmi blízko k Platanias je letovisko Agia Marina, přičemž obě obce v podstatě již srostly. Dovolenou v  Platanias volí hlavně vyznavači klasické koupací dovolené, kterým stačí udělat si jeden dva střední výlety a volí spíše živější lacinější letovisko.

Další informace o letovisku Platanias

Gerani

Gerani je jedno z mnoha pobřežních letovisek Kréty ležících západně od Chanie. Vzdálenost do Chanie je asi 17 km, autobusy jezdí pravidelně. Gerani není tak rozvinuté jako sousední Platanias, což pro někoho může být dobře. Je tu hodně hotelů (v sezóně obsazených) i ubytování v soukromí. Pláž v Gerani je dlouhá, spíše oblázková a lidmi nepříliš zaplněná.

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.