Podrobný informační web o dovolené na Krétě.

Dovolená Platanias

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny na Krétu do oblasti Platanias

Creta Residence

Creta Residence

Řecko > Kréta > Platanias Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Creta Residence hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 30 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 11.6. Návrat: sobota 18.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 13 590 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Penzion Chrisselen

Penzion Chrisselen

Řecko > Kréta > Platanias Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Penzion Chrisselen hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 10.9. Návrat: středa 21.9. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 687 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Nefeli

Nefeli

Řecko > Kréta > Platanias Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Nefeli hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: neděle 9.10. Návrat: sobota 15.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Porto Platanias Beach Resort & Spa

Porto Platanias Beach Resort & Spa

Řecko > Kréta > Platanias Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Porto Platanias Beach Resort & Spa hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: středa 21.9. Návrat: středa 28.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 28 090 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Solimar Aquamarine

Solimar Aquamarine

Řecko > Kréta > Platanias Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Solimar Aquamarine hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 28.9. Návrat: středa 5.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 28 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Chrispy World

Chrispy World

Řecko > Kréta > Platanias Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Chrispy World hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 22.8. Návrat: pondělí 5.9. Délka pobytu je 15 dnů, 14 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 45 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Platanias

Platanias je jedno z typických moderních turistických letovisek Kréty. Leží u teplého moře s krásnou dlouhou mělkou pláží naproti jednomu z větších ostrůvků. Platanias leží relativně hodně na západě Kréty. Do města Chania, historického centra západní Kréty, je to 10 km na východ, autobusy tam jezdí každou chvíli. V Platanias najdete hodně řeckých taveren, ale i barů západního stylu.

Dá se celkem dobře chodit na procházky na sever mezi olivovníky, za dálnicí je příroda ještě trochu zajímavější (západ Kréty je zelenější než zbytek ostrova). Nebo si můžete prohlédnout místní pevnost. Velmi blízko k Platanias je letovisko Agia Marina, přičemž obě obce v podstatě již srostly. Dovolenou v  Platanias volí hlavně vyznavači klasické koupací dovolené, kterým stačí udělat si jeden dva střední výlety a volí spíše živější lacinější letovisko.

Další informace o letovisku Platanias

Gerani

Gerani je jedno z mnoha pobřežních letovisek Kréty ležících západně od Chanie. Vzdálenost do Chanie je asi 17 km, autobusy jezdí pravidelně. Gerani není tak rozvinuté jako sousední Platanias, což pro někoho může být dobře. Je tu hodně hotelů (v sezóně obsazených) i ubytování v soukromí. Pláž v Gerani je dlouhá, spíše oblázková a lidmi nepříliš zaplněná.

Dovolená na Krétě

Kréta je nejjižnější a největší řecký ostrov. Je celkem dost velká, zabírá čtyři řecké provincie. Od západu k východu jsou to provincie Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Agios Nikolaos.

V Řecku se platí normálně eurem. Voda je všude pitná. Protože je Řecko v EU, je cestování velmi bezpečné, protože Češi mají na Krétě stejná práva jako Řekové.

Počasí na Krétě

Klima Kréty a větší části Řecka už je do značné míry kontinentální v tom smyslu, že jsou zde studené zimy a velmi teplá léta. Na dvou nejvyšších pohořích (Levka ori a Ideo oros) v zimě normálně sněží. Přes zimní sezónu naštěstí stihne spadnout tolik srážek, že Kréta je ostrov zelený. Pouze v nejvýchodnějších oblastech se vyskytují polopouště (ovšem musím říct, že i ty mají své kouzlo). V létě je na Krétě velmi teplo a zhruba po celý srpen vane od severu vítr Metelmi, což je znát hlavně v severních letoviscích. Na jižním pobřeží vanou silné větry od moře po celé léto, ale méně pravidelně. Vítr není v létě tak nepříjemný, protože dokáže ochladit. Asi nejhezčí je Kréta v dubnu, kdy všechno kvete a už je teplo, ale to tu ještě nefunguje turistická sezóna, takže se na Krétu v dubnu nijak snadno nedostanete. Zkraje května a června ale ještě můžete stihnout kvetoucí horské louky, což stojí za to.

Graf teploty vzduchu na severním pobřeží Kréty. V červenci a srpnu je průměr 27 stupňů.

Počasí na Krétě - teplota moře, vzduchu, srážky, aktuální počasí.

Na Krétu letecky

Ačkoli do jiných zemí sháním letenky přes lowcostové přepravce, na Krétu cestuji vždy s cestovní kanceláří. Je to kvůli tomu, že z Prahy létá na Krétu jenom SmartWings, u nichž zpáteční letenka většinou stojí stejně jako celý zájezd s ubytováním přes českou cestovní kancelář.

Na ostrově jsou dvě letiště

  • Chania (CHQ)
  • a Heraklion (HER).

Letiště Chania je pro pobyt v západní části ostrova, přes letiště Heraklion přijíždějí turisté do střední a východní části.

  • Let na Krétu z Prahy trvá obvykle 2 hodiny a 50 minut.

Časový posun

Na Krétě je - stejně jako v celém Řecku - o hodinu více než u nás.

Na Krétě se výborně vaří

Mají místní jehněčí maso, čerstvé suroviny na saláty, ovoce je zralé. Ať už zvolíte All inclusive nebo se budete stravovat po tavernách, bývá to gastronomický zážitek. Jídlo na Krétě a řecká jídla.

jidlo-menu.jpgvai-plaz.jpg

Informační web kreta.rovnou.cz o dovolené na Krétě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@rovnou.cz . Facebook.